۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ موضوع: اخبار

20150423_132013[2]

قم-معاون تجاری‌سازی و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه دیگر نمی توان کشور را با منابع نفتی اداره کرد گفت: تعامل و همکاری صنعتگران و نخبگان دانشگاهی در استان قم ضروری است
به گزارش روابط عمومی، محمود شیخ زین الدین ظهر پنج شنبه ۳ اردیبهشت در مراسم بازدید معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و برخی از مدیران استان از پارک علم و فناوری قم با بیان اینکه وظیفه معاونت علمی ایجاد بازار برای شرکت های دانش بنیان است گفت: پارک های علم و فناوری باید به عنوان یک نهاد میانجی ایده های دانشگاهی را به بازار وارد کند.
وی با بیان اینکه تاکنون مهندسان برای جامعه تصمیم گیری می کردند گفت: خوشبختانه علوم انسانی به جایگاهی رسیده است که می تواند در تصمیم های مهم کشور ورود کند و صاحب کرسی باشد.
معاون تجاری سازی نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید براینکه قم باید محور توسعه علوم انسانی کشور باشد اظهار داشت: بزرگترین رسالتی که پارک علم و فناوری قم برعهده دارد حمایت از نخبگان و فناوران حوزه علوم انسانی است
وی با اشاره به اینکه یکی از ضعف های کنونی کشور عدم ارتباط مفید و مداوم علم و صنعت است اظهار داشت: متاسفانه در استان قم با وجود اینکه صنعتگران و تجار بسیار مجرب و خوبی دارد اما از نظرات و سرمایه این صنف در مجامع علمی و فناوری استفاده نمی شود.
شیخ زین الدین با طرح این مطلب که پارک باید در خدمت توسعه استان باشد گفت: پارک های علم و فناوری قرار نیست که به جای شرکت های فناور فعالیت کنند بلکه نقش آنها سرعت بخشی و ایجاد تسهیلات رشد و توسعه آنهاست.
معاون تجاری‌سازی و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با عنوان این نکته محصولات فناورانه نقش بسیار تاثیرگذاری در اقتصاد کشور دارند گفت: با اینکه واردات کشور در زمینه محصولاتHITECH تنها ۱۴ درصد است اما اگر همین مقدار هم نباشد چرخ فعالیت کشور مختل خواهد شد.
شیخ زین الدین با اشاره به این مساله که منابع زیرزمینی و خام محدود و تمام شدنی است گفت: اکنون تنها با ایده ها و محصولات دانش بنیان می توان در عرصه های مختلف اقتصادی و سیاسی قدرت نمایی کرد.
معاون تجاری‌سازی و نوآوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با طرح این موضوع که شرکت ها و واحدهای فناور باید شرایط فعلی کشور را درک کنند گفت: منابع مالی کشور محدود است و ما نمی توانیم همه خواسته های فناوران و نخبگان را تامین کنیم.
وی با تاکید براینکه یکی از کارهای بسیار مهم در دولت یازدهم احیا و شکل گیری صندوق نوآوری وشکوفایی کشور است، گفت: درست است که یکی از کارهای معاونت علمی و فناوری تجاری سازی و پرداخت تسهیلات است اما این معاونت در زمینه ایجاد معافیت های مالیاتی و ایجاد بازار برای شرکت های دانش بنیان فعال بوده است.
شیخ زین الدین با عنوان این نکته که مراکز رشد و پارک های علم و فناوری باید ایده های بزرگ را در خود پرورش دهند گفت: ما همه قبول داریم که واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان در مسیر خود دچار کمبودها و مشکلاتی هستند اما این عزیزان باید با صبرو استقامت و با توجه به واقعیات اقتصادی جامعه مشکلات خود را برطرف کنند.

مطالب مرتبط :
  1. تاکید دبیر ستاد فناوری های نرم معاونت علمی ریاست جمهوری بر لزوم حمایت از واحدهای فناور مرکز رشد علوم انسانی
  2. بازدید جمعی از مدیران حوزه های علمیه خواهران از مرکز رشد علوم انسانی پارک علم و فناوری قم
  3. بازدید وزیر آموزش و پرورش و مدیر حوزه های علمیه از غرفه مرکز رشد واحدهای فناور علوم انسانی پارک علم و فناوری قم
  4. بازدید معاون فرهنگی حرم مطهر حضرت معصومه(س) از واحدهای فناور عضو مرکز رشد علوم انسانی پارک علم و فناوری قم
  5. مدیر مرکز رشد علوم انسانی پارک علم و فناوری قم: از ایده ها و طرح های نواورانه در موضوعات نماز و نیایش حمایت میکنیم

پارک علم و فناوری قم

zohur