۲۷ اسفند ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام محمدمهدی حاتمی، معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم تجلیل از حامیان وقف اداره کل ثبت، اسناد و املاک استان قزوین اظهارداشت: خوشبختانه استان قزوین در حوزه فعالیت های ثبت اسناد تاکنون توانسته است بیش از ۱۰۰ درصد تعهدات خود را به ثبت برساند .


وی با اشاره به تعامل با دستگاههای مختلف از جمله اداره کل منابع طبیعی و اداره اسناد و املاک بیان کرد: با تشکیل کارگروهی با اداره کل منابع طبیعی، بیش از ۸۰ درصد از موقوفات رفع تصرف شده و اسناد مربوطه صادر شده است.


معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی وقفی به موقوفات باز گردانده شده است، از همکاری مدیر ثبت اسناد و املاک استان قزوین در راستای سنددار کردن موقوفات قدردانی کرد و افزود: بی‌شک تلاش برای احیای موقوفات، پاداش اخروی را برای کارکنان اوقاف و ثبت اسناد به همراه خواهد داشت.


حجت الاسلام حاتمی بیان کرد: از ۳۲ هزار هکتار از موقوفات منابع طبیعی، ۱۲ هزار هکتار آن به سازمان اوقاف تعلق گرفته و دو هزار هکتار نیز در مرحله دریافت سند است.

 

مطالب مرتبط :
  1. برپایی نمایشگاه «پند سرخ تاریخ» در ۲ هزار امامزاده و بقاع متبرکه کشور
  2. اوراق وقفی امکان وقف با هر درآمدی را محقق می کند/ اولین وقف فاطمی(س) به ثبت رسید
  3. ۱۵درصد از دارایی های کشور وقفی است/ تشریح کاربرد اوراق بهادار در وقف
  4. نخستین اوراق وقفی منتشر شده کشور رونمایی می شود/ تا سقف هزار میلیارد ریال اوراق وقف منتشر می شود
  5. شمار ثبت نام کنندگان در طرح ملی حفظ قرآن از مرز ۵۰۰ هزار نفر گذشت

پارک علم و فناوری قم

zohur