۲۵ فروردین ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی با بیان این خبر، گفت: طرح نوروزی آرامش بهاری از ۲۸ اسفند سال ۹۲ تا ۱۵ فروردین سال جدید در ۲ هزار و ۲۸۶ امامزاده و بقعه متبرکه کشور با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، آموزشی و قرآنی و ارائه خدمات به زائران برگزار شد.


وی با اعلام اینکه در طول برگزاری طرح آرامش بهاری امکان اقامت و اسکان مسافران نوروزی در ۸۰۰ امامزاده و بقعه متبرکه کشور فراهم شد، گفت: در طرح نوروزی آرامش بهاری زائرسراها، حسینیه ها و کمپ های اسکان موقت در بقاع متبرک برای اسکان زائران و مسافران نوروزی تدارک دیده شده بود که یک میلیون و ۲۸ هزار  نفر شب زائر و مسافر نوروزی در زائرسراها، ۳۸۸ هزار و ۵۶۰ نفر شب زائر و مسافر نوروزی در حسینیه ها و ۹۴۳ هزار و ۳۴۰  نفر شب زائر و مسافر نوروزی در کمپهای اسکان موقت در بقاع متبرک اسکان یافتند و در مجموع کل زائران و مسافران نوروزی اسکان یافته در طول برگزاری طرح، ۲ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۹۷۰ نفر شب است.


وی هدف از اجرای طرح نوروزی آرامش بهاری سازمان اوقاف را تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی با استفاده از ظرفیت تعطیلات نوروز، تقویت باورهای دینی و مذهبی و ارتقاء سطح فکری، فرهنگی زائران و مسافران نوروزی، تبلیغ و ترویج سنت های اصیل و خدمت رسانی مطلوب به زائران محترم بقاع و اماکن متبرک برشمرد.


شیعیان انگلستان و استرالیا برای نخستین بار به زیارت امامزادگان طرقبه مشرف شدند


تعداد ۳۰ نفر از خواهران و برادران شیعه کشورهای انگلستان و استرالیا برای نخستین بار به زیارت آستان مقدس و واجب‌التعظیم امامزادگان سیدناصر و سیدیاسر(ع) طرقبه مشرف شدند.


محمدمهدی مدرسی، روحانی کاروان این گروه از شیعیان طلبه ایرانی که به دو زبان عربی و انگلیسی مسلط بود ، گفت: ما در این برنامه از زیارت آل‌الله و امامزادگان فرزندان حضرت موسی ابن جعفر(ع) بهره مند شدیم و به خدمتگزاران عزیز آستان این حضرات غبطه می‌خوریم.


 وی بیان داشت: وهابیت در انگلستان برای نشر عقاید خود فعالیت زیادی دارند و انتقاد از تبلیغ اسلام در خارج از کشور پررنگ‌تر و برای آن سرمایه‌گذاری می‌شود. تعداد شیعیان در انگلستان قابل ملاحظه است و با همکاری روحانیون فعال، کارهای فرهنگی به خوبی پیش می رود.


۸۰۹ مترمربع زمین به ارزش ۲ میلیارد ریال در تنکابن وقف کمک به بیماران خاص شد


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تنکابن گفت: ۸۰۹ متر زمین به ارزش  ۲میلیارد ریال در تنکابن وقف کمک به بیماران خاص شد.


حجت الاسلام مهدی خواجوند صالحی ، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تنکابن از ثبت یک وقف جدید خبر داد و بیان کرد: رجبعلی ملاحسینی، واقف خیراندیش با حضور در اداره اوقاف شهرستان تنکابن زمین خود را وقف کرد.


 رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تنکابن اظهار داشت: واقف خیراندیش ۸۰۹ متر مربع زمین خود را با عرصه و عیان، وقف کمک به سادات، مستمندان، کمک به عموم نیازمندان و بیماران خاص کرد.


 صالحی به ارزش این موقوفه اشاره کرد و گفت: این موقوفه به ارزش تقریبی ۲ میلیارد و ۲۲میلیون و ۵۰۰ هزار ریال ثبت شده است.

مطالب مرتبط :
  1. امامزادگان و بقاع متبرکه مازندران آماده میزبانی از میلیون‌ها مسافر نوروزی هستند
  2. حضور ۳۶۰ هزار نفر روز در جوار امامزادگان استان زنجان/ آمادگی بقاع متبرکه سمنان برای اسکان مسافران نوروزی
  3. برپایی نمایشگاه «پند سرخ تاریخ» در ۲ هزار امامزاده و بقاع متبرکه کشور
  4. ثبت ۱۵۳ میلیون مشخصه اطلاعاتی از موقوفات و امامزادگان در سامانه جامع
  5. برپایی خیمه معرفت در تخت جمشید/ ۵۵۰ امامزاده و بقعه متبرکه استان فارس پذیرای مسافران نوروزی

پارک علم و فناوری قم

zohur