۱۵ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این مطلب افزود: ضرورت دارد که امروز همه دست به دست هم دهیم و با کمک همدیگر وقف را به جایگاه اصلی خود برگردانیم.


وی با بیان اینکه اگر وقف به جایگاه اصلی خود برگردد، در جامعه عدالت اجتماعی، عدالت فرهنگی، عدالت اقتصادی و حتی عدالت سیاسی تحقق پیدا می کند، تصریح کرد: باید فرهنگ وقف را از سنین کودکی در جامعه نهادینه کنیم و ضرورت دارد که رسانه ها و شبکه هایی که مرتبط با کودکان است، ابزار و هنر خود را در این زمینه بکار گیرند.


حجت الاسلام شرفخانی خواستار کمک مجموعه آموزش و پرورش و نهادهای مرتبط جهت نهادینه سازی این فرهنگ از سنین کودکی شد و گفت: برای نهادینه شدن فرهنگ وقف در جامعه، باید همگرایی بین وظایف سازمانی و وظایف برون سازمانی اتفاق بیافتد.


وی با اشاره به اینکه طرح جامع تبلیغ فرهنگ وقف با استفاده از تدابیر ارزشمند مقام معظم رهبری و همچنین مباحث کارشناسی آماده شده است، تأکید کرد: اگر امروز فرهنگ وقف را تبلیغ می کنیم ، بازخورد و ثمره این تبلیغ سنت حسنه وقف، برای خود مردم است.


حجت الاسلام شرفخانی در پایان سخنانش تصریح کرد: ۱۸۰۰وقف جدید در شش ماه اول سال ۹۳ در سراسر کشور به ثبت رسیده است.

مطالب مرتبط :
  1. برنامه‌های دهه ولایت علوی اکمال دین نبوی از امروز در امامزادگان کشور آغاز می‌شود
  2. جشن ولایت علوی در ۲۰۸۷ بقعه متبرکه و امامزاده کشور برگزار شد
  3. طرح مهر تحصیلی فردا در سراسر کشور اجرا می‌شود
  4. جشن ولایت علوی در ۲۰۸۷ بقعه متبرکه و امامزاده کشور برگزار می شود
  5. سوگواره « بصیرت عاشورایی» در ۲۹۸۰ بقعه متبرکه و امامزاده کشور برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur