۲۹ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام سلمین احمد شرفخانی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه صبح امروز سه شنبه  ۲۹ مهرماه در نشست خبری با حضور خبرنگاران اظهارداشت : یکی از برنامه های سازمان اوقاف در طرح بصیرت عاشورایی اعزام مبلغ و حضور روحانیون به مساجد ، حسینیه ها و مناطق محروم است که در سالهای قبل نیز اجرا می شده است و امسال از حوزه علمیه قم ، خراسان رضوی ، اصفهان و سایر حوزه های علمیه کشور هم انجام می پذیرد.


حجت الاسلام شرفخانی برپایی خیمه های معرفت را روش تبلیغی جدید سازمان اوقاف در مناسبت های مختلف برشمرد و گفت : این خیمه ها در طرح سوگواره بصیرت عاشورایی در سطح بقاع متبرکه کشور با حضور کارشناسان و روحانیون برگزار می شود که شامل غرفه هایی از قبیل ؛ گفتمان دینی ، پاسخ به مسائل شرعی ، مشاوره کودک و نوجوان ، ایستگاه همه واقف باشیم ، تبیلغ و ترویج سبک زندگی حسینی و تبیلغ چند رسانه ای است.


معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به چاپ کتاب هایی ویژه مبلغان به عنوان ره توشه مبلغان افزود: کتاب «سوژه های سخن» در ۱۰ هزار نسخه و کتاب« سبک زندگی حسینی» با هدف آشنایی مبلغان با آموزه های حسینی به چاپ رسیده است تا روحانیون از مطالب آنها در سخنرانی های خود استفاده کنند.


وی با اشاره جوایز پیش بینی شده در خیمه های معرفت افزود : کتاب های «دختر باید خانم باشد» ، «انار وحی» ، «اردوهای ما» و «همیشه با تو هستم» بازچاپ شده است و پرچم ها و سربندهای «لبیک یا حسین» و «هیهات منا الذّله» برای هدیه به کودکان و نوجوانان آماده شده است.


حجت الاسلام شرفخانی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار در یکی از امامزادگان شاخص استان تهران احیا شب عاشورا برگزار خواهد شد ، گفت : در این مراسم قرائت قرآن ، اعمال مختلف ذکر شده برای این شب در مفاتیح الجنان و … برگزار می شود که در آینده محل آن اطلاع رسانی خواهد شد.


معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه برنامه های متعددی در دهه دوم محرم نیز در امامزادگان پیش بینی شده است ، افزود : امسال برنامه های ویژه ای برای شام غریبان در امامزادگان پیش بینی شده و ختم قرآن نیز در این شب در نظر گرفته شده است.


وی در پایان با بیان اینکه به مبلغان و مداحانی که در این ایام در امامزادگان حضور خواهند یافت توصیه شده از بیان واژگان غیر مستدل پرهیز کنند ، خاطرنشان کرد: سرفصل اصلی مقتل خوانی ها و سخنرانی های مبلغان در ایام ماه محرم براساس مقتل لهوف خواهد بود.

 

مطالب مرتبط :
  1. ۲۱۴ ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در کشور فعال هستند/اعزام ۵۰ هزار مبلغ در ایام محرم
  2. اعزام ۵۰ هزار مبلغ در ایام دهه اول محرم/ طرح «نذر کتاب» اجرایی شود
  3. اعزام ۵۰ هزار مبلغ به سراسر کشور در ماه رمضان/ تفسیر قرآن محور برنامه‌ها
  4. تشریح برنامه های سازمان تبلیغات در ماه رمضان/ اعزم ۴۰ هزار مبلغ و مبلغه به سراسر کشور
  5. چهار هزار مبلغ از سوی سازمان اوقاف در ماه رمضان به مناطق مختلف اعزام می شوند

پارک علم و فناوری قم

zohur