۴ بهمن ۱۳۹۱ موضوع: اخبار

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری قم، مدیر هسته فناور امید آفرینان ۱۴۰۴ مرکز رشد علوم انسانی گفت: طی مذاکراتی که با شهردار قم انجام دادیم پارکی مطابق با سبک زندگی اسلامی طراحی و احداث می کنیم.

بنابراین گزارش، حجت الاسلام محسن صادقی با بیان اینکه در بازدید شهردار قم از دستاوردهای پارک علم و فناوری قم طرح تحقیقاتی پارک اعتقادی با نام رسمی« پارک موضوعی ۱۴۱۴» ضمن استقبال از این طرح قول مساعدت و همکاری برای راه اندازی این پارک را داد.

این طرح می تواند برای ۵۰۰ نفر اشتغال زایی کند

وی با اشاره به اینکه شهرداری در زمینه اختصاص یکی از بوستان ها و فضای سبز موجود در شهر قم به این طرح موافق است گفت: مقرر شد طرح پارک اعتقادی به عنوان یکی از طرح های سرمایه گذاری در معاونت سرمایه گذاری شهرداری مطرح شده و نسبت به میزان سرمایه گذاری و هزینه های دیگر تصمیم گیری شود.

مدیر هسته فناور امید آفرینان ۱۴۰۴ با بیان اینکه فاز اول این طرح حداقل می تواد ۵۰۰ نفر را صاحب شغل کند گفت: در این طرح

یک محیط کاملا مفرح اسلامی و مطابق با آخرین دستاوردهای روان شناسی دنیا در کنار فضاهای سبز و پارک های منتخب ایجاد خواهد شد.

وی با تاکید براینکه سلامت فکری و آسایش فرهنگی در پارک ها و فضای های تفریحی آرزوی دیرینه خانواده ها مذهبی و متدین است گفت: این ایده دارای مشخصات بارزی مانند اتاق طراحی عملیات روانی و تاثیرگذاری سریع، اصلاح و ارتقا فضای تفریحی رایج، استفاده راهبردهای مدیریتی قرآن و عترت، نیازسنجی واقعی مخاطب، استفاده از فضای مجازی بومی و اسلامی، وجود مراکز به روز رسانی و تولیداطلاعات ویژه اعتقادی و… است.

مردم دوست دارند در فضاهای تفریحی سبک زندگی اسلامی رعایت شود

صادقی با بیان اینکه بسیاری از مردم از شرایط تفریحی و حتی اخلاقی پارک ها و فضاهای سبز کنونی راضی نیستند گفت: متاسفانه وجود سلایق و فرهنگ های متفاوت به همراه تفریح های بعضا ناسالم و دور از شان یک خانواده مذهبی مراکز تفریحی را تحت الشعاع قرار داده است.

این روحانی کارآفرین حوزه علوم انسانی با توجه به رویکرد فرهنگی و مذهبی شهرداری قم می توان امیدوار به ساخت و تکمیل پارک اعتقادی بود اظهار داشت: راه اندازی این پارک تفریحی در واقع اجرای یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری در زمینه سبک زندگی اسلامی است. چرا که پارک اعتقادی مد نظر ما در راستای فرهنگ سازی و تعمیق سبک زندگی ایرانی- اسلامی است.

 

مطالب مرتبط :
  1. پارک علم و فناوری استان قم باید هرچه سریعتر احداث شود
  2. مشارکت دستگاه‌های اجرایی در احداث پارک علم و فناوری قم
  3. مدیر حوزه علمیه استان قم: فقط حوزه علمیه می تواند ضعف های علوم انسانی را برطرف کند
  4. مدیر دفتر برنامه ریزی و نظارت معاونت آموزشی حوزه علمیه: کاربردی سازی علوم انسانی باید ازبستر حوزه علمیه امکان پذیر باشد
  5. مدیر مرکز رشد علوم انسانی: حمایت های ویژه از دستاوردهای سبک زندگی انجام خواهد شد

پارک علم و فناوری قم

zohur