۱۰ مرداد ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام علیرضا پناهیان در مراسم “یک شب نورانی” در ادامه سلسله مباحث خود پیرامون سبک زندگی قرآنی در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با محوریت سوره مبارکه حجرات گفت: برای دستیابی به ایمان واقعی، علم می تواند وسیله قرار گیرد اما علم ایمان آور نیست، ایمان واقعی در خود طراوت دارد و اگر این نشاط در وجود انسان نهادینه شود دیگر امکان ندارد ایمان از دل مومنان بیرون رود.


حجت الاسلام پناهیان با اشاره به مصادیق افزایش ایمان در دل افراد مسلمان ادامه داد: خواندن نماز اول وقت، ایمان به خدای متعال را افزایش می دهد انسانی که ایمانش به مهربانی خداوند متعال کم می شود کمتر توبه می کند.


 وی با اشاره به اثرات سوء گناه در وجود انسان عنوان کرد: گناه روح آدمی را سیاه و قلب انسان را دچار کراهت می کند، ایمان اگر واقعی باشد انسان جان خود را پای آن می دهد. ابلیس تمام قدرت خود را برای کافر کردن مومنان زمانی به کار می گیرد که انسان در حال مرگ است در حالی که انسان با داشتن ایمان قوی از پس مرگ نیز بر می آید.


حجت الاسلام پناهیان با اشاره به تأثیرات ایمان در وجود انسان ابراز کرد: اگر ایمان در وجود افراد نهادینه شود، جلوی عصبانیت، بی حوصلگی و افسردگی افراد را می گیرد، لذا انسان هنگام عصبانیت باید از خدای متعال استغفار کند، زیرا ایمان فوق العاده به آدمی آرامش می دهد.

مطالب مرتبط :
  1. اگر زشتی گناه در چشم مردم جایی ندارد به علت کم‌کاری هنرمندان است
  2. منطق قرآن درباره رابطه انسان با دنیا/ چرا خدا دو دل به انسان نداده است
  3. خدایا مرا از جهالت و کار باطل دور گردان/ روایت پیامبر(ص) از چگونگی دور شدن شیطان از آدمی
  4. چرا نوجوانان دچار احساس ناکامی می شوند/ راه درمان و از بین بردن ناکامی
  5. چرا انسان به خدا و دین نیاز دارد/ بررسی حس کمال طلبی انسان

پارک علم و فناوری قم

zohur