۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، دکتر ابوذر ابراهیمی ترکمان رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی معاون قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیران معاونت قرآنی در خصوص نحوه تعامل و همکاری فیمابین اول اردیبهشت ماه در محل این سازمان دیدار و بر گسترش همکاری های قرآنی تاکید کردند.


ابراهیمی ترکمان ضمن تشریح  فعالیتهای قرآنی سازمان در خارج از کشور گفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در راستای ترویج و توسعه فعالیتهای قرآنی در خارج از کشور، اقداماتی را در زمینه برگزاری هفته های قرآن، اعزام قاری و حافظ و گروه های تواشیح، برگزاری نمایشگاه های قرآن و آموزش قرآن کریم، حمایت از ترجمه و چاپ تفاسیر قرآن و برگزاری مسابقات قرآنی به عمل آورده است.


وی افزود: ما همیشه بر انجام فعالیتهای قرآنی تأکید داشته ایم و می‌توانیم همکاری‌هایی همچون انتشار مجله بین المللی قرآن، برگزاری سمینارهای مشترک در حوزه قرآن، برگزاری کارگاه‌های مشترک و برگزاری هفته‌های قرآنی داشته باشیم.


حشمتی نیز دراین دیدار ضمن استقبال از همکاری نزدیکتر با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: با هم افزایی بیشتر می توانیم برای ارتقای فعالیتهای قرآنی در خارج از کشور تلاش کنیم و آمادگی هرگونه همکاری را داریم.


در پایان این دیدار معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی طی سالهای گذشته برای برپایی بخش بین الملل نمایشگاه قرآن کریم تشکر کرد.

مطالب مرتبط :
  1. اولویتهای کاری معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد به زودی اعلام می شود
  2. مراکز فعال قرآنی برنامه‌های همدیگر را تکمیل کنند نه موازی‌کاری/ پیشنهاداتی برای معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد
  3. مشاوران پژوهش و برنامه ریزی و اجرایی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد منصوب شدند
  4. طرح پرسش معاون قرآن و عترت ارشاد از جامعه قرآنی کشور/ چرا مردم تا این حد از فرهنگ قرآن فاصله دارند؟ 
  5. معاون جدید قرآنی وزارت ارشاد هفته آینده معرفی می شود/ کم توجهی به هنرهای قرآنی

پارک علم و فناوری قم

zohur