۶ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، یک گروه ۳۰ نفر از رهبران ادیان مختلف دو روز پیش از برگزاری اجلاس تغییرات جوی سازمان ملل گرد هم جع می شوند.


سازمان ملل قرار است روز ۲۳ سپتامبر میزبان اجلاسی با محوریت تغییرات جوی در نیویورک باشد و انتظار می رود که رهبران جهان در جریان این نشست بر اتخاذ اقدامات جدی در رابطه با تغییرات جوی و محیط زیست تأکید کنند.


ماتیس سودربرگ از ائتلاف ” عمل” به عنوان یکی از گروهای حامی این رویداد گفت: رهبران دینی از تمام ادیان صداهای مهمی برای مردم سراسر جهان هستند، مهم نیست که دین آنها هندو باشد، مسیحی یا مسلمان همه آنها برای خلقت خداوند اهمیت قائل هستند و گردهمایی این رهبران فضای مهم برای انعکاس صدای جنبشهای دینی به گوش جهان فراهم می کند.


در آستانه گفتگوهایی که قرار است دسامبر ۲۰۱۵ در پاریس برگزار شد و طی آن کشورها به یک توافق جهانی برسند، بان کی مون دبیرکل سازمان ملل در این اجلاس از رهبران جهانی می خواهد به سطح بالایی از توافق در رابطه با مذاکرات تغییرات جوی دست یابند.


در جریان این گردهمایی، رهبران دینی بیانیه ای درباره اهمیت یک نتیجه منصفانه از این مذاکرات به دبیرکل سازمان ملل ارائه می کند. این بیانیه از بیانیه های بین ادیانی مشتق می شود که در سال ۲۰۰۸ در اوپسالا، بیانیه بین ادیان درباره تغییرات جوی سال ۲۰۰۹ و اعلامیه عدالت جوی و صلح ثبات پذیر در سال ۲۰۱۱ صادر شده اند.

مطالب مرتبط :
  1. سومین نشست مرکز گفتگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات و اندیشمندان کره جنوبی برگزار شد
  2. گردهمایی بزرگ ذاکرین هند در آستانه ماه محرم
  3. هشدار مجمع جهانی اهل بیت(ع)در پی شهادت فجیع عالم شیعی/ فهرستی برای ترور رهبران شیعه مصر تهیه شده است
  4. عرضه چاپ بیست ویکم تاریخ جامعه ادیان در نمایشگاه قرآن
  5. برنامه های کمیته قرآن ستاد مرکزی دهه فجر تشریح شد/ برگزاری ۹۰ گردهمایی و همایش در موضوعات مختلف قرآنی

پارک علم و فناوری قم

zohur