۳۱ تیر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، بیانیه شورای هیئات مذهبی کشور به مناسبت فرارسیدن روز قدس منتشر شد که در آن آمده است:


سبحان الذی اسری بعبده لیلا من المسجدالحرام الی المسجد الاقصی الذی بارکنا حوله لنریه من آیاتنا انه هو السمیع البصیر (سوره اسرا آیه۱


اعلام  آخرین جمعه  ماه مبارک رمضان به عنوان “روز قدس” تنها یک نامگذاری نیست بلکه یک جریان سازی فرهنگی، اعتقادی ، سیاسی و استفاده تمام عیار از ظرفیتهای جهانی اسلام  و طراحی هوشمندانه استراتژی سرنوشت ساز در روند مقاومت اسلامی و بیداری ملتهاست.


اکنون با گذشت ۳۵ سال از ابتکار معجزه‌گون و راهبردی معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام (ره) و رهبری حکیمانه و تداوم مدبرانه آن توسط خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، آرمان آزادی قدس و حمایت از ملت مظلوم فلسطین، فراتر از جغرافیای جهان اسلام، ملل و جوامع آزادیخواه و حق‌طلب در اقصی نقاط عالم و حتی در قلب اروپا و آمریکا را با خود همراه و هم‌صدا کرده است. این ابتکار خلاقانه معمار کبیر انقلاب که ناشی از آینده نگری ژرف اسلامی ایشان بود، جریانی جهانی را سازماندهی کرد که امروزه معادلات منطقه ای و جهانی صاحبان قدرت و پول و فریب را به نفع مقاومت و بیداری تغییر داده است.


با شکسته شدن باور شکست ناپذیری اسرائیل در جنگ های ۲۲ روزه و ۳۳ روزه لبنان وهمچنین شکست این رژیم در نبرد نابرابر در رمضان امسال، این رژیم اشغالگر در سراسر جهان هر روز منفورتر می شود و در سراشیبی سقوط قرار گرفته است. بالا رفتن توان نظامی و اطلاعاتی جبهه مقاومت و افزایش روحیه خودباوری مردم فلسطین، خود یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی و روز قدس است زیرا که این روز نمایش تأثیر رسالت انقلاب اسلامی در جهان است.


امروز توهم رژیم غاصب صهیونیسمی مبنی بر ایجاد اسرائیل بزرگ از نیل تا فرات به حفره عمیق و تاریکی بدل گردیده که گور اسرائیل خواهد شد. انشاءالله


اینک ما فرزندان خلف حضرت امام و رهبری در شورای هیئات مذهبی به صراحت اعلام میداریم که از تمام اقدامات نظام جمهوری اسلامی به ویژه در خصوص مسئله فلسطین ـ در رأس همه مصیبتها ـ حمایت می کنیم چرا که جمهوری اسلامی ایران با تمام قوا برای احیای هویت اسلامی مسلمین در سراسر جهان سرمایه گذاری می کند.


شورای هیئات مذهبی کشور ضمن محکوم کردن حملات بیرحمانه رژیم اشغالگر صهیونیستی در غزه که نشان از ضعف و انفعال این رژیم نامشروع است همزمان با فرارسیدن روز جهانی قدس از کشورها و دولتهای اسلامی می خواهد که در پاسخ به عمل مذبوحانه و وقیحانه دشمن صهیونیستی کنفرانس بین المللی راستینی در جهت مانور قدرت اسلامی ملتهای مسلمان و آزاده با هدف تأکید بر هویت حقیقی قدس عزیز تشکیل دهند و خواستار آنیم که دولت جمهوری اسلامی مثل همیشه در این مهم پیش قدم باشد.


در پایان شورای هیئات مذهی کشور یکبار دیگر ضمن تجدید پیمان با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و با پیروی از رهبر معظم انقلاب اسلامی از عموم مردم بزرگوارایران به‌ویژه هیئات مذهبی  و افراد تاثیرگذار در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی دعوت می‌نماید در روز جمعه، در راهپیمایی باشکوه روز قدس شرکت نموده و با مشت‌های گره کرده شعار «مرگ بـر آمریکا و مرگ بـر اسرائیل» سر داده و لرزه بر اندام پوشالی آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی بیاندازند تا موجب دلگرمی و قوت قلب مبارزان فلسطینی گردد.

مطالب مرتبط :
  1. شناخت وظایف اصلی مقدمه تشکیل تمدن حقیقی اسلامی است
  2. بیست وهفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی برگزار می شود
  3. نشست بین المللی روش شناسی فقه مقارن برگزار شد/ لزوم تشکیل شورای فقاهتی بانکداری اسلامی
  4. بیانیه پایانی هفتمین کنفرانس بین المللی تقریب مذاهب اسلامی/ فرقه گرایی ابعاد خطرناکی به خود گرفته است
  5. سخنرانی روحانی و هاشمی رفسنجانی در کنفرانس وحدت اسلامی/ گردهمایی هزار و ۳۸۰ عالم شیعی و سنی در تهران

پارک علم و فناوری قم

zohur