۱۴ آبان ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، دکتر حمید هادوی رئیس مؤسسه مطالعات اسلامی مسکو ضمن بیان این خبر گفت: تلاش ما بر این اساس بود کتاب عرفان عملی تالیف دکتر سید سلمان صفوی در جایگاه علمی مناسب چاپ شود، لذا با اینکه مدت سه ماه بود که ترجمه روسی متن کتاب ویرایش علمی و ادبی شده بود اقدام به چاپ نکردیم و با چند ناشر علمی مشهور در گفتگو بودیم تا بالاخره  با انتشارات “آکادمیچسکی پرایکت”(پروژه های آکادمیک) به توافق رسیدیم.


وی با اشاره به اینکه این انتشارات ناشر کتابهای دانشگاهی بوده و سیستم پخش در دانشگاهها دارد، افزود: یکی از جذابیتهای این اثر برای ویراستاران و خود انتشارات این بود که می گفتند: یکی از نوادگان شیخ العارفین سید صفی الدین اردبیلی عارف بزرگ جهان اسلام  نویسنده اثر است.


هادوی در ادامه سخنانش اظهار داشت: به هر حال کتاب “عرفان عملی” در این انتشارات در تحت یک سری مهم فلسفی منتشر شد که بعضی از ناظران علمی این سری عبارتند از اساتید معروف  عضو آکادمی علوم روسیه همچون:پروفسور آندره اسمیرنف، دکتر عبدالسلام حسین اف، دکتر ویچسلاو استیوپین، دکتر ولادی اسلاو لیکتورسکی و دیگران.


کتاب عرفان عملی با همکاری بین آکادمی مطالعات ایرانی لندن و  مؤسسه مطالعات اسلامی مسکو به زبان روسی ترجمه و در مسکو منتشر شد.


زبان اصلی این کتاب فارسی است و ترجمه انگلیسی آن نیز در لندن منتشر شده است.


دکتر سید سلمان صفوی نویسنده کتب متعدد پیرامون عرفان مولوی، عرفان صفویه و فلسفه ملاصدراست. کتابهای او به زبانهای انگلیسی، عربی و آلبانیایی در لندن، پنسیلوانیا، قاهره و تیرانا منتشر شده است.


مترجم این کتاب مارینا گن و ویراستار آن آناستاسیا یژووا بوده که به همت انتشارات آکادمیچسکی پرایکت (پروژه های آکادمیک) با همکاری انتشارات صدرا مسکو در ۲۰۱۳ با تیراژ ۱۰۰۰ نسخه در مسکو منتشر شد.

مطالب مرتبط :
  1. کتاب «جلال حکمت و عرفان» منتشر شد/ یادنامه استاد علامه سیدجلال‌الدین آشتیانی
  2. مبانی نظری و عملی عرفان و طریقت صفویه در «عرفان ثقلین» بحث و بررسی شد
  3. نشست نقد و بررسی کتاب «درآمدی به فلسفه‌ زبان» برگزار می شود
  4. جمهوری افلاطون منتشر شد/ تغییر متن به زبان امروزی
  5. «در محضر بزرگان» منتشر می‌شود

پارک علم و فناوری قم

zohur