۱۸ دی ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، مرتضی جهانگرد مسئول تبلیغ و ترویج سازمان قرآن و عترت بسیج استان نهران با اشاره به این مطلب که بسیاری از شهدای ما پیش از اینکه یک رزمنده باشند حافظ، قاری، استاد و یک فعال قرآنی بوده‌اند، افزود: بسیاری از مردم جامعه امروز ما از سابقه فعالیت‌های قرآنی شهدای دفاع مقدس بی‌خبر هستند. وظیفه ما این است که از این شهدا یادی کرده و فعالیت‌های قرآنی‌شان را به مردم معرفی کنیم.


جهانگرد کتاب جامع شهدای قرآنی را شامل زندگینامه و معرفی ۱۱۴ شهید دانست و گفت: مشخصات کامل ۱۱۴ شهید که پیش از شهادت حافظ، قاری و یا استاد بوده‌اند در این کتاب جمع آوری می‌شود و در مجمع بسیجیان سطح استان به کار گرفته شود.


مسئول تبلیغ و ترویج سازمان قرآن و عترت بسیج استان تهراندر ادامه سخنان خود از موفقیت ۶۰درصدی مراحل جمع آوری اطلاعات کتاب خبر داد و گفت: حدود ۶۵ شهید از ۱۱۴ شهید قرآنی مورد بررسی قرار گرفته و مشخصات این شهدا با جزئی‌ترین اطلاعات منطقه و ناحیه بسیج‌شان گردآوری شده است تا با تصویرهای مورد نظر در کتاب قرار گیرد.


جهانگرد ۱۱۴ شهید قرآنی را متعلق به تهران دانست و گفت: فعلا در این کتاب شهدای استان تهران معرفی می‌شوند و بعد از اتمام آن شاید این طرح برای شهرهای دیگر نیز ادامه بیابد. هر ناحیه از بسیج استان تهران هفت الی هشت شهید را به تفکیک منطقه و ناحیه فعالیت معرفی می‌کند.

مطالب مرتبط :
  1. نخستین یادواره شهدای قرآنی برگزار می شود
  2. قرائت دعای کمیل در زیارتگاههای شهدای سراسر کشور
  3. برگزاری یادواره زنان حماسه سازدر حسنیه شهدای بسیج
  4. سی و ششمین دوره مسابقات حفظ، قرائت و ترتیل استان تهران برگزار می شود
  5. ویژه برنامه های افتتاحیه مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی( یادمان شهدای ۷ تیر) اعلام شد

پارک علم و فناوری قم

zohur