۱ آبان ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، کتاب تروریسم غربی اثر مرحوم روژه گارودی، اندیشمند، نویسنده و سیاست‌مدار معاصر فرانسوی است. موضوع این کتاب، بررسی عوامل پیدایش تفکر و دیدگاه مذهبی، فلسفی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی غرب در جهان امروزی است.


پول‌پرستی و نظام سرمایه‌داری غرب در حال نابود‌کردن ریشه‌های اخلاقی و انسانی بشریت است که دلیل اصلی آن را باید در دیدگاه‌های غرب و در زمینه‌های مختلف جست‌وجو کرد.


پروفسور گارودی پس از سال‌ها تحقیق و تفحص در مسائل دینی، سیاسی و فرهنگی ادیان و اقوام مختلف، از فلسفه چین باستان تا فلسفه هند و ایران، و نیز بررسی تفکر و فلسفه یونان و روم باستان، به این نتیجه رسید که غرب، محصول یک حادثه بوده و تغذیه از منابع و دستاوردهای سایر اقوام و ملل دنیا از راه استعمار و استثمار آنها تیشه به ریشه بشریت زده و در حال سوق‌دادن دنیا به ورطه نابودی است.


او معتقد است غرب برای رسیدن به اهداف خود از هر وسیله‌ای، حتی تروریسم، بهره می‌برد. به‌نظر گارودی، تنها راه نجات انسان بازگشت به تفکرات ناب انسانی و تعالیم اصیل دینی است. انسان مجبور است به شیوه‌های غلط فرهنگی، سیاسی و اقتصادی غرب پایان دهد تا راه رستگاری را بازیابد.


کتاب تروریسم غربی توسط احمد نخستین و جعفر یاره به زبان فارسی ترجمه و به همت سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی شمارگان ۵۰۰ نسخه، قطع رقعی در حجم ۵۱۲ صفحه و با قیمت ۲۵۰۰۰ تومان چاپ منتشر شد.

مطالب مرتبط :
  1. ترجمه کتاب دین و علم «ایان باربور» منتشر شد/ معرفی چند کتاب پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی
  2. جلد نخست «تاریخ زیباشناسی» ووادیسوف تاتارکیویچ ترجمه و منتشر شد
  3. وقتی ذبیح‌الله منصوری ترجمه یک مقاله را به کتاب تبدیل کرد/ تعجب هانری کربن از ترجمه کتابش در ایران
  4. دشمن جهاد را تروریسم می خواند/ انتقاد از افتراق کشورهای اسلامی در خصوص موضوع فلسطین
  5. کتاب درآمدی بر کتاب مقدس و الهیات مسیحی منتشر شد

پارک علم و فناوری قم

zohur