۲۵ خرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین روزبهانی مدیر گروه فرق انحرافی مرکز تخصصی کلام و ادیان حوزه علمیه قم در برنامه شب آسمانی شبکه قرآن و معارف سیما بیان داشت: در بهاییت آن چیزی که از زبان محمد علی شیرازی و حسین علی نوری گفته شده است کلام خداوندی محسوب می‌شود. بیان، کتاب محمد علی شیرازی است که در دو جلد فارسی و عربی نوشته شده است و این اولین باری است که فردی که مدعی است پیامبر می‌باشد کتابی با دو زبان را ارائه می‌دهد.


وی ادامه داد: محمد علی شیرازی ادعا دارد که کتاب بیان تا روز قیامت یک میزان است و هرکس از این کتاب منحرف شود به جهنم خواهد رفت، جالب این است که این کتاب دارای اشکالات بسیار فراوانی است، ناقص بودن، اشتباهات ادبی، فقر معنوی کتاب و تآویلات نابجا از اشکالات بارز بیان است.


حجت الاسلام روبهانی بیان داشت: حتی خود بهائیان به علت اشکالات متعددی که در این کتاب وجود دارد جرأت ندارند که این کتاب را به طور کامل ارائه دهند زیرا در جامعه بهاییان نیز جوانانی پیدا می‌شوند که به دنبال حقیقت هستند و با دیدن این اشکالات نقدهای جدی به کتاب وارد خواهند کرد.


وی تأکید کرد: جالب این است که محمد علی شیرازی، بزرگ بهاییت ادعا دارد که من در عرض ۵ ساعت به اندازه تعداد آیات قرآن می توانم بنویسم و این تندنویسی را هم جزء معجزات خود مطرح می کند. یک بار در مجلسی باردیگر این معجزه را بیان می‌کند و کسی بلند می‌شود و می‌گوید اگر معجزه تو تندنویسی است که کارمند من از تو تندتر می‌نویسد پس من ابتدا باید به او ایمان بیاورم.


وی اضافه کرد: بزرگ بهاییت علی رغم تمام ادعایش در پایان نیز نتوانسته کتاب بیان را به اتمام برساند و این کتاب ناقص مانده است و این خودش دلیلی بر کذب بودن ادعاهای محمدعلی شیرازی است.


حجت الاسلام روزبهانی گفت: در جایی از کتاب عربی بیان آمده است «ان کان چاپا» در حالی که حتی یک دانش آموز دبستانی هم می‌داند که چ و پ در زبان عربی وجود ندارد، این مطلب و مطالبی از این دست همه اشتباهات ادبی است و از فقر این کتاب خبر می‌دهد.


وی به بعضی از موارد کتاب بیان اشاره کرد و گفت: در این کتاب آمده است که استفاده از دارو مطلقا حرام است، بدون لگام نباید سوار حیوانات شد، تخم مرغ را قبل از پخته شدن به جایی نزنید زیرا هم باعث خراب شدن محتویات آن می‌شوید و هم این غذای باب در روز قیامت بوده است.


این کارشناس مذهبی در پایان سخنانش تصریح کرد: در جایی از کتاب نیز مواردی آمده که انسان حتی شرمش می‌آید که آن را مطرح کند از جمله این مطلب که بیان کرده اگر بر هر فرد بابی واجب است که ازدواج کند و بچه دار شوند اما اگر یکی از افراد به هر دلیلی نمی توانست فرزنددار شود می‌تواند با اجازه همسرش به فرد بابی دیگر مراجعه کرده و از او فرزند بیاورد.

مطالب مرتبط :
  1. بهاییت نسخه ای تجویز شده از سوی جهان استعمار برای شیعیان است
  2. انتقاد از کاهش ارائه کتابهای دینی/ کتابهای حوزه دین در رتبه پنجم است
  3. تکریم زنان را فقط خودشان می توانند احیا کنند/ خلاء وجود زنی در ردیف امام(ره) در تاریخ انقلاب
  4. نشر دفاع مقدس نیازمند حمایت دولت و تبلیغات بیشتر جهت جلب نظر مخاطبان است
  5. حمایتهای دولت از نشر دفاع مقدس بسیار اندک است

پارک علم و فناوری قم

zohur