۷ بهمن ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، در چهارصد و نوزدهمین جلسه شورای علمی فرهنگستان علوم به ریاست دکتر رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم، رؤسای گروههای علمی فرهنگستان، دبیر و معاونان پژوهشی فرهنگستان روز گذشته ۶ بهمن ماه برگزار شد.


در این جلسه که تعدادی از اعضای پیوسته و وابسته گروههای علوم انسانی و علوم اسلامی، و تعدادی از اعضای هیأت علمی پژوهشکده علوم شناختی نیز حضور داشتند،دکتر کمال خرازی رئیس پژوهشکده علوم شناختی با تشکر از دعوت رئیس فرهنگستان علوم، پیرامون موضوعات مرتبط با علوم شناختی و فعالیتهایی که در دنیا پیرامون این موضوع میان رشته ای انجام شده است، سخنانی کرد.


در ادامه حاضران به بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعات مطرح شده پرداختند و دکتر خرازی به سؤالات پاسخ داد.


در بخش دوم جلسه ضمن تصویب صورتجلسه چهارصد و هجدهمین جلسه شورای علمی، پیشنهاد گروه علوم مهندسی مبنی بر ایجاد شبکه علمی به منظور برقراری و گسترش ارتباط اعضای فرهنگستان با دانشمندان جهان به تصویب رسید.


موافقت با ایجاد کارگروه مشترک بین فرهنگستان علوم و دانشگاه صنعتی شریف با هدف شناسایی و معرفی نامزدهای جایزه جهانی پیامبر اعظم(ص) از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه بود که دکتر محمدرضا عارف، دکتر سعید سهراب پور و دکتر حسن ظهور به عنوان نمایندگان فرهنگستان علوم در این کارگروه انتخاب شدند.

 

مطالب مرتبط :
  1. یکصد و پنجمین جلسه مجمع عمومی فرهنگستان علوم برگزار شد/ رئیس سازمان انرژی اتمی عضو فرهنگستان علوم شد
  2. چهل و هفتمین شماره نشریه فرهنگستان علوم منتشر شد/ اخبار و گزارشها فعالیتهای فرهنگستان
  3. اعتبار علمی جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی مد نظر است/اهداف جایزه جهانی علوم انسانی و تأثیرات آن
  4. انتشار شماره جدید نشریه فرهنگستان علوم
  5. بازخوانی «شاخصه های مشترک عرفانهای نوظهور در کشور» در دانشگاه صنعتی شریف

پارک علم و فناوری قم

zohur