۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، محمدحسین محمدزاده، مدیر شبکه رادیو قرآن، با بیان این مطلب گفت: در راستای ترویج فرهنگ انتظار و دعا برای تعجیل در فرج منجی عالم بشریت(عج) و با توجه به اهمیت و برکات ختم قرآن از جمله اجابت قطعی یک دعا برای ختم کننده و اینکه بالاترین دعاها و عبادتها، انتظار فرج خوانده شده است، رادیو قرآن امسال نیز با همکاری نهادهای قرآنی کشور چهاردهمین دوره طرح هزاران ختم قرآن مجید را برگزار می‏کند.


وی افزود: طرح هزاران ختم قرآن از سال ۱۳۷۹ هر ساله طی نیمه اول ماه شعبان، همزمان با میلاد امام زمان(عج) با هدف دعا برای سلامتی و تعجیل در فرج حضرت ولی عصر(عج) برگزار می‏ شود و از آغاز این طرح تاکنون سازمان‏ها و نهادهای فرهنگی دولتی و سازمان‏های مردم ‏نهاد برای اجرای این طرح همکاری خوبی داشته ‏اند.


محمدزاده با اشاره به برخی مشارکت‏ کنندگان در این طرح، تصریح کرد: آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، بنیاد ختم قرآن مجید، مجموعه خبرگزاری ایکنا و صدا و سیما از اصلی ‏ترین همکاران رادیو قرآن در اجرای این طرح قرآنی به شمار می‏روند.


مدیر رادیو قرآن در ادامه اظهار کرد: علاقه ‏مندان برای شرکت در این طرح قرآنی در بازه زمانی اول تا ۱۵ ماه شعبان می‏توانند با شماره تلفن‏های ۵۵۹۵۵۷۶۷ و ۵۵۹۳۵۷۵۷ همکاران مستقر در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) تماس بگیرند و علاقه‏ مندی خود برای قرائت حداقل یک جزء از قرآن کریم را به ثبت رسانند. همچنین از طریق ارسال جزء مورد نظر به سامانه پیامک ۳۰۰۰۰۱۱۴ نیز می‏ توانند در این طرح شرکت کنند و یا با مراجعه به سایت www.radioquran.ir نام خود را در طرح هزاران ختم قرآن مجید به نیت سلامتی و تعجیل در ظهور امام زمان(عج) ثبت کنند.


وی درباره میزان مشارکت مردم در این طرح نیز یادآور شد: هر ساله با اعلام آغاز ثبت نام از علاقه ‏مندان برای شرکت در طرح به نیت سلامتی و تعجیل در ظهر حضرت ولی عصر(ع)، تعداد کثیری از مردم به واسطه راه‏ های ارتباطی بیان شده، علاقه‏ مندی خود را برای مشارکت در طرح هزاران ختم قرآن بیان می‏کنند به طوری که گاها همکاران ما را در پاسخگویی دچار مشکل می‏کنند.


محمدزاده افزود: رادیو قرآن و شبکه ‏های دیگر رادیویی و تلویزیونی نیز در جهت اطلاع‏رسانی از این طرح به طور همزمان اقدام به تولید و پخش برنامه‏ هایی ویژه خواهند کرد که از جمله آنها آنونس و تیزر تبلیغ طرح و نیز برنامه ‏های محتوایی با موضوع مهدویت است. بیایید با هدیه یک شاخه گل از قرآن، یعنی قرائت حداقل یک جزء در طرح هزاران ختم قرآن کریم برای سلامتی و تعجیل در فرج امام عصر(عج) شرکت کنیم.

مطالب مرتبط :
  1. آمادگی مسجد جمکران برای پذیرایی ۱۲ هزار کودک در نیمه شعبان
  2. قاری و حافظ ایرانی بر سکوی نخست سی امین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ایستادند
  3. ششمین دوره مسابقات تفسیر قرآن «نورالهدی» برگزار می شود
  4. سی‌ویکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن با حضور ۷۰ کشور برگزار می شود
  5. رقابت های سی و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه برادران آغاز می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur