۳ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، امیرحسین قاضی زاده، با اشاره به فرمایشی از مقام معظم رهبری که اصل حضور امام رضا(ع) در ایران را اقدامی فرهنگی می دانند، گفت: همه اولیا و اوصیای الهی زندگی خود را وقف تربیت مردم کردند تا آن ها را به مقامات بالاتر برسانند و این مسئله با تحمل سختی ها، دلسوزی ها و مهربانی این اولیا الهی همراه بود و به همین دلیل به حضرت رضا(ع) امام رئوف می گویند.


قاضی زاده با بیان اینکه جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با نیتی خالصانه بنیان گذاری شد، تصریح کرد: هدف از این جشنواره معرفی فرهنگ رضوی است و خوشبختانه توانسته است در عرصه ملی و بین المللی تبدیل به جشنواره ای هنری، فرهنگی و معنوی شود و به جشنواره ای در جهت معرفی فرهنگ اهل بیت(ع) تبدیل شود.


وی افزود: برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) همگرایی بسیار مناسبی بین اصحاب هنر و مدیران هنری به وجود آورده و تمامی استان ها و رایزنان فرهنگی خارج از کشور و شخصیت های هنری را پای کار آورده و همه این اتفاقات به برکت حضرت رضا(ع) رخ داده است.


بزرگترین پدیده هنری و معنوی کشور


وی تاکید کرد: ۱۲ سال برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) توانسته است تجربیات گرانسنگی را برجای گذارد که بنیاد بین المللی امام رضا(ع)می تواند در جهت برنامه ریزی قوی تر و مشارکت طلبی بیشتر تمام دستگاه های فرهنگی جامعه از این تجربیات بهره گیرد.


نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وظیفه اصلی حکومت جمهوری اسلامی ایران و پیامی که قصد عرضه آن را به دنیا دارد، توسعه معنویت است، گفت: جشنواره امام رضا(ع) به عنوان بزرگترین پدیده هنری و معنوی کشور برای رسیدن به هدف اصلی نظام اسلامی که همان توسعه معنویت در سطح دنیاست، باید فعالیت های بین المللی خود را بیش از پیش گسترش دهد و همه مسئولین نظام باید در جهت توسعه همه جانبه این موضوع که باعث معرفی انقلاب اسلامی در جنبه های ممختلف است، نقش آفرینی کنند.


وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در جنبه سیاسی تا حدی به دنیا معرفی شده است اما این انقلاب که برخاسته از فرهنگ اهل بیت و فرهنگ امام رضا(ع) است، هنوز در جنبه های فرهنگی وعلمی  به خوبی به دنیا معرفی نشده است، گفت: ظرفیت فرهنگی و علمی شخصیت امام رضا(ع) این فرصت را به وجود آورده است تا با استفاده از جشنواره بین المللی امام رضا(ع) این ابعاد مغفول مانده انقلاب را به جهان معرفی کنیم.


قاضی زاده گفت: جشنواره بین المللی امام رضا(ع) به حدی رسیده است که توانسته هنرمندان سرشناس ومتدین را سازماندهی کرده واین ظرفیت به وجود آمده می تواند بعد علمی و فرهنگی شخصیت امام هشتم(ع) را معرفی و تبیین نماید.


قاضی زاده هدف جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهد تمدن اسلامی و ام القری جهان اسلام را معرفی الگوی اهل بیت در اداره جامعه دانست و گفت:در این راستا استفاده  از ابراز هنربسیار ضروری است و حمایت و پشتیبانی دولت، مجلس، مراجع و نخبگان جامعه را می طلبد و جشنواره امام رضا(ع) در این جهت در حال نقش آفرینی است.

مطالب مرتبط :
  1. دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در جوار بارگاه کریمه اهل بیت(س) آغاز می شود
  2. برگزاری برنامه‌های هنری جشنواره امام رضا(ع) در ۹ استان
  3. هفتمین جشنواره بین المللی فارابی با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود
  4. برگزاری همایش حدیث رضوی ۲ از افتخارات جشنواره بین المللی امام رضا(ع) است
  5. جشنواره خبرگزاری‌ها، نشریات الکترونیک و رسانه‌های برخط با موضوع امام رضا(ع) برگزار می‌شود

پارک علم و فناوری قم

zohur