۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، در پی درگذشت عالم مجاهد ماموستا مجتهدی امام جمعه سنندج، آیت الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی پیام تسلیت صادر کرد.


در متن این پیام آمده است:

 

انا لله و انا الیه راجعون

خبر درگذشت عالم مجاهد خدمتگذار دین و شریعت مرحوم “ماموستا مجتهدی” که از ارکان جامعه علمی و دینی کشور بشمار می‌آمد موجب تأثر و تأسف شدید گردید. این عالم مجاهد عمر طولانی خود را صرف ترویج دین و دفاع از انقلاب اسلامی و خط امام(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله) نمود و همواره از مروجان گفتمان وحدت امت اسلامی و تلاشگران در راه تقریب و یکدلی و همدستی جامعه مسلمین بود.


مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی فقدان این عالم جلیل را به عموم ملت ایران به ویژه مردم شهید پرور خطه کردستان و مخصوصاً جامعه روحانیت اهل سنت کشور تسلیت عرض نموده از خدای بزرگ برای این فقید سعید علو درجات و برای بازماندگان ایشان اجر جزیل و صبر جمیل مسألت دارد.

 

 
پیام تسلیت آیت اله اراکی به مناسبت درگذشت آیت الله العظمی میرزا مسلم ملکوتی

 

متن این پیام به شرح زیر است:

 

انا لله وانا الیه راجعون

فاجعة فقدان فقید بزرگوار و مجاهد ربانی مرحوم آیت الله العظمی آقای “میرزا مسلم ملکوتی” ثلمه بزرگی است که جبران نخواهد شد. این عالم مجاهد عمر شریف خود را در راه تربیت علماء و فضلای بزرگ، و خدمت به دین، و تحکیم مبانی انقلاب و پشتیبانی از حضرت امام بنیانگذار انقلاب اسلامی و خلف صالح ایشان مقام معظم رهبری(مدظله) سپری نمود و از ارکان مسلمین و اعمدة دین بشمار می‌آمد، از خدای متعال برای این فقید بزرگوار علو درجات و برای بازماندگان ایشان صبر جمیل و اجر جزیل مسألت داریم.

 

محسن اراکی

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

مطالب مرتبط :
  1. پیام تسلیت حداد عادل به مناسبت درگذشت استاد عبدالمحمد آیتی
  2. پیام تسلیت رئیس فرهنگستان علوم به مناسبت درگذشت دکتر باستانی پاریزی        
  3. اراکی: همه جامعه اسلامی می‌تواند توسط زن مسلمان اصلاح شود
  4. بزرگداشت علامه شیخ حسن شحاته در مسجد ارگ تهران
  5. دکتر لاریجانی درگذشت پدر رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه را تسلیت گفت

پارک علم و فناوری قم

zohur