۳۰ تیر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حمید صابر فرزام، رئیس سازمان فعالیتهای قرآنی دانشگاهیان در مراسم اختتامیه بخش دانشگاهی نمایشگاه قرآن که عصر یکشنبه ۲۹ تیرماه برگزار شد، در سخنانی با اشاره به لزوم کاربردی شدن علوم قرآنی در زندگی مردم، گفت: یکی از فعالیتهایی که باعث رسیدن به این امر می شود برقراری ارتباط قرآن با سایر رشته هاست.


وی افزود: ما در زندگی امروزی که همه چیز به سمت تخصصی شدن پیش می رود نمی توانیم قرآن را از راه یک رشته بشناسیم، یک انسان معتقد به قرآن می تواند از راه مطالعات میان رشته ای این امکان را در اختیار اندیشمندان قرار دهد.


رئیس سازمان فعالیتهای قرآنی دانشگاهیان تصریح کرد: جهاد دانشگاهی چند وقت است که در این زمنیه گام های هر چند کوچک اما خوبی برداشته است که یکی از آنها عرضه اولین و تنهاترین نشریه قرآن و مطالعات میان رشته ای است که به زودی به سطح علمی و پژوهشی خواهد رسید.


فرزام اظهار کرد: سازمان فعالیتهای قرآنی دانشگاهیان امسال در نمایشگاه قرآن متولی بحث فعالیتهای بین رشته ای قرآن بوده است، یکی از فعالیتهای ما در این بخش بحث مشاوره پایان نامه های قرآنی بوده که با استقبال بسیار خوبی هم مواجه شد.


وی یادآور شد: این بخش با همکاری اساتید حوزه و دانشگاه و در محل غرفه سازمان در نمایشگاه قرآن صورت می گرفت که موجبات رضایت بازدیدکنندگان را تا حدود بسیار زیادی فراهم کرده است.


رئیس سازمان فعالیتهای قرآنی دانشگاهیان تصریح کرد: یکی دیگر از فعالیتهایی که برگزار کردیم بحث جشنواره مطالعات بین رشته ای بود که با پذیرش ۲۶ اثر در دو رشته کتاب و پایان نامه برگزار شد. در حوزه کتاب تنها یک کتاب شایسته تقدیر شناسایی شد و در حوزه پایان نامه نیز شش اثر به عنوان آثار برگزیده و شایسته تقدیر معرفی خواهند شد.


فرزام در پایان گفت: برای ادامه مسیر و همچنین با توجه به اهمیت مطالعات بین رشته ای تصمیم جهاد دانشگاهی این است که به زودی پژوهشکده مطالعات میان رشته ای قرآن کریم را راه اندازی کند، امیدواریم سال آینده بتوانیم با راه اندازی این پژوهشکده فعالیت های آن را اعلام کنیم.

مطالب مرتبط :
  1. پایگاه مطالعات میان رشته ای قرآن راه اندازی می شود/ انتشار کتاب چکیده پایان‌نامه‌ها
  2. فراخوان اولین آثار برتر میان رشته‌ای قرآن کریم اعلام شد/ تجلیل در بیست و دومین نمایشگاه قرآن
  3. انتشار ششمین شماره دوفصلنامه تخصصی «پژوهش‌های میان‌رشته‌ای قرآن کریم»
  4. نشست «مطالعات قرآنی، وضعیت حال، چشم‌انداز آینده» برگزار می شود
  5. رشته‌ها و منابع آزمون سراسری قرآن کریم اعلام شد

پارک علم و فناوری قم

zohur