۹ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حسن ربیعی، مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه اظهارداشت: در آستانه ۵ ذی القعده، روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان، همایش ملی تکریم امامزاده صالح(ع) تجریش امشب یکشنبه ۹ شهریورماه در آستان مقدس این امامزاده با سخنرانی حجت السلام والمسلمین صدیقی، امام جمعه موقت تهران و حجت الاسلام والمسلمین محمدی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و مدیحه سرایی و اجرای گروه سرود و نقاره زنی برگزار می شود.


سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در این همایش از ۸ تن از اعضاء هیأت امنا و خادمان برگزیده بقاع متبرکه تجلیل و به آنها نشان مودت اهدا خواهد شد.


وی رونمایی از پرتال جامع امامزادگان را از جمله برنامه های این همایش برشمرد و افزود: در پرتال جامع امامزادگان اطلاعات اجمالی در رابطه با امامزادگان سراسر کشور همراه با عکس قرار داده شده و برای ۱۳۰ بقعه نیز امکان زیارت از راه دور فراهم شده است.


ربیعی در پایان سخنانش بیان کرد: اطلاعات موجود درباره امامزادگان درحال آماده سازی برای بارگذاری بر روی این پرتال است و در مرحله بعد نیز برای ۴۶۰ امامزاده شاخص نیز زیرسایت اختصاصی ایجاد خواهد شد.

مطالب مرتبط :
  1. ۳ هزار بقعه متبرکه براساس طرح جامع فرهنگی امامزادگان در حال بازسازی و عمران است
  2. برگزاری اولین جشنواره فرهنگی‌ هنری امامزادگان/ جشنهای دهه کرامت در بارگاه ۲ هزار امامزاده برگزار می شود
  3. جشنهای دهه کرامت در دوهزار امامزاده و بقعه متبرکه کشور برگزار می شود
  4. جشن زیر سایه خورشید در ۲ هزار امامزاده کشور برگزار می شود
  5. دعای یا مقلب القلوب در ۱۸۸۹ امامزاده سراسر کشور طنین انداز شد

پارک علم و فناوری قم

zohur