۲۵ خرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، رایزن فرهنگی ایران در تونس در گفتگویی با مدیر شبکه تلویزیونی و پربیننده نسمه  آمادگی کشورمان را برای استمرار همکاری های دو جانبه رسانه ای اعلام کرد.


حامد القروی مدیر شبکه نسمه از جمهوری اسلامی ایران که زمینه پخش سریال یوسف پیامبر(ص) ساخته سلحشور را برای این شبکه فراهم کرد، تشکر نمود.


وی با بیان استقبال گسترده مردمی از این سریال از آن  بعنوان فیلمی فاخر یاد کرد وآمادگی شبکه اش را برای نمایش فیلم های ایرانی اعلام کرد.


مدیر شبکه نسمه با تقدیر از رایزنی کشورمان؛ ماه مبارک رمضان را فرصت مناسبی برای ادامه این همکاری ها دانست.


صادق رمضانی گل افزانی رایزن فرهنگی ایران با اشاره به اینکه آیات تلاوت شده در سریال یوسف(ع) با صدای استاد کریم منصوری بوده است، پیشنهاد پخش تلاوت وی را در این ماه الهی داد که مورد استقبال قرار گرفت و بر این اساس مقرر شد از اول ماه مبارک رمضان  وقبل از اذان مغرب هر شب یک جزء از قرآن کریم تا پایان این ماه با صدای استاد برجسته قرآنی کشورمان  کریم منصوری پخش شود.


مدیران شبکه دولتی پاکستان خواستار همکاری با شبکه قرآن شدند


مدیران شبکه دولتی پاکستان(ptv.home) در دیدار با رایزن فرهنگی کشورمان خواستار همکاری با شبکه قرآن شدند.


“تقی صادقی”رایزن فرهنگی کشورمان در اسلام آباد به منظور هماهنگی برنامه های ماه مبارک رمضان با مدیران شبکه دولتی پاکستان(ptv.home) دیدار و گفتگو کرد.


در این دیدار، مدیران شبکه دولتی پاکستان (ptv.home) نمونه ای از تلاوتهای برجسته قاریان ایرانی و نیز مستندی درباره فعالیتها و دستاوردهای قرآنی جمهوری اسلامی ایران را تقاضا کردند که در اختیارشان قرار گیرد.


همچنین خواستار ارتباط زنده استودیی شبکه یاد شده با شبکه قرآن به منظور پخش برخی برنامه ها از قبیل جزء خوانی و گفت و گوی کارشناسان شدند.


تجدید چاپ کتاب “خورشید مغرب”در آلبانی


کتاب زندگینامه و سیر ظهور امام زمان، مهدی آل محمد (ص) با عنوان کتاب “خورشید مغرب” در آلبانی تجدید چاپ و منتشر شد.


این نخستین کتابی است که مسجد اهل بیت (ع) در باره امام مهدی(ع) چاپ نموده و به دلیل درخواست بالای مومنان، این کتاب تجدید چاپ گردید.


کتاب “خورشید مغرب”تالیف محمد رضا حکیمی و با ترجمه ” لدیو دملی”در ۱۰۰۰ نسخه در سال ۲۰۰۱۴  با حمایت مرکز مطالعات و تحقیقات مجمع جهانی اهل بیت(ع) در آلبانی چاپ و منتشر شد.


 

مطالب مرتبط :
  1. آغاز چهارمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و تلاوت قرآن کریم در تونس
  2. پوشش مسابقات بین المللی قرآن با مشارکت بیش از ۵۰ شبکه رادیویی و تلویزیونی
  3. پوشش گسترده مسابقات بین المللی قرآن توسط رسانه های داخلی و خارجی/ استقبال فعالان قرآنی ترکیه از برنامه‌های شبکه قرآن
  4. پخش اذان از شبکه تلویزیونی بریتانیا برای اولین بار
  5. کرسی تلاوت قرآن و اذان در نمایشگاه کتاب برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur