۲۵ خرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، تبیین ضرورت پرداختن به مطالعات میان رشته ای قرآن کریم؛ زمینه سازی برای توسعه و تخصصی شدن رشته مطالعات میان رشته ای قرآن کریم و ایجاد ارتباط بین مراکز علمی جهت بومی و اسلامی سازی مفاهیم و علوم گوناگون ازجمله کارویژه‌های این این سازمان خواهد بود.


 به منظور ایجاد بسترها و انگیزه‌های لازم و مفید برای نسل جوان و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی، سازمان فعالیتهای قرآنی دانشگاهیان کشور بر آن است با برگزاری پنج نشست تخصصی در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، زمینه های لازم را جهت کاربردی کردن مفاهیم دینی، مهیا کند.


از دیگر رئوس برنامه های این سازمان، می توان به رونمایی سایت مطالعات میان رشته ای قرآن کریم و بانک اطلاعاتی پژوهشگران و موسسات و آثار میان رشته ای قرآن کریم، کتاب چکیده پایان نامه های میان رشته ای قرآن کریم و مشاوره پایان نامه های میان رشته ای و…  اشاره کرد.


افزون بر آن، واکاوی، نقد و بررسی دیدگاه های غیر دینی و بیان کارکرد دین و قرآن در زمینه های مختلف؛ بیان راهکارهای آموزه های اسلامی در حل مشکلات جوامع بشری؛ زمینه سازی برای اسلامی و دینی کردن متون درسی و علوم غیر دینی اهدافی است که غرفه مطالعات میان رشته ای قرآن کریم در نمایشگاه بین المللی قرآن پی جویی می کند.


از دیگر برنامه های سازمان فعالیت های قرآنی در نمایشگاه قرآن، آسیب شناسی مطالعات میان رشته ای قرآن کریم؛ شناسایی تنگناهای مطالعات میان رشته ای قرآن کریم و ارایه راهکارهای علمی برای حل و مرتفع ساختن مشکلات؛ و معرفی محققان حوزه مطالعات میان رشته ای قرآن کریم است.


نمایشگاه بین المللی قرآن کریم دوم تیرماه ۹۳ مصادف با بیست و پنج شعبان سال جاری در باغ موزه دفاع مقدس از ساعت ۱۸ تا ۲۴ برپا می شود و تا ۲۲ تیرماه ادامه خواهد داشت.

مطالب مرتبط :
  1. شماره جدید دوفصل‌نامه مطالعات میان‌رشته‌ای «رسانه و فرهنگ»
  2. انتشار ششمین شماره دوفصلنامه تخصصی «پژوهش‌های میان‌رشته‌ای قرآن کریم»
  3. تکنولوژی جدید عمدتاً در دست اغنیاست/ لزوم ایجاد مطالعات میان رشته ای بین علوم پایه و علوم انسانی
  4. فرهنگ اصطلاحات میان رشته‌ای منتشر شد
  5. عرضه «فرهنگ و سیاست» و «روش‌شناسی مطالعات فرهنگی» در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

پارک علم و فناوری قم

zohur