۲۲ آبان ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، «ویژه نامه محرم» همزمان با ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، به صورت الکترونیکی بر روی وب سایت اسراء نیوز منتشر شد.


این ویژه نامه که به بررسی اندیشه های نهضت حسینی در بیان و بنان حضرت آیت الله علامه جوادی آملی اختصاص دارد، دارای مقالات، استفتائات، مرثیه خوانی معظم له، پاسخ به شبهات و مطالب مرتبط با این ایام می باشد.


در این ویژه نامه مقالاتی برگرفته از آثار بیانی و بنانی حضرت آیت الله جوادی آملی با نام « شناخت سیره ابا عبد الله الحسین (ع) »، «پیام های نهضت عاشورای سید الشهداء »، «قیام حسینی برای شکوفایی عقل »، « ریشه های تاریخی نهضت کربلا »، « عرفان در عاشورا »، « جلوه های حماسی عاشورا »، « تداوم اثر قیام حسینی برای شکوفایی عقل »، «افشاگری های پیام آوران کربلا»، «فلسفه زیارت و عزاداری» و « اصحاب امام حسین مظهر ایثار و گذشت » قابل دسترس کاربران می باشد.


از بخش های دیگر این ویژه نامه می توان به مجموعه فتاوی حضرت آیت الله جوادی آملی با موضوع عزاداری ها اشاره کرد که احکام قمه زنی، گفتن ذکر های غلو آمیز در مجالس عزا، لطمه زدن به صورت و حکم سینه زدن با بدن برهنه بیان شده است.


۱۰ شب مرثیه خوانی حضرت آیت الله جوادی آملی به همراه فایل صوتی آن، از دیگر امکانات این صفحه ویژه می باشد. پاسخ به شبهات پیرامون قیام اباعبدالله الحسین علیه السلام، بخش دیگری از این ویژه نامه را تشکیل می‌دهد. علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت اسراء نیوز به آدرسwww.esranews.org از مطالب مفید آن بهره‌مند شوند.

مطالب مرتبط :
  1. چند فتوا از آیت الله جوادی آملی درباره عزاداری/ از حکم سینه زدن با بدن برهنه تا مدح های غلوآمیز
  2. عرضه ۲۹ جلد از تفسیر تسنیم آیت الله جوادی آملی در نمایشگاه قرآن
  3. پیام آیت الله جوادی آملی به اجلاس روز جهانی مسجد/ مردم ستون سیاست اسلامی هستند
  4. هفته نامه صوتی رحیم پور ازغدی درباره فرهنگ عزاداری منتشر شد
  5. رمضان در کلام آیت الله جوادی آملی؛ معارف قرآن بهترین غذای این ماه

پارک علم و فناوری قم

zohur