۱۱ خرداد ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، محمدعلی قندهاری نیا (معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران) به برگزاری همایش «نیم قرن بیداری در پرتو مکتب نبوی» در تاریخ ۱۲ خرداد ماه اشاره کرد و افزود: این برنامه با حضور جمعی از مسئولان کشوری برگزار خواهد شد.


وی به اجرای ویژه برنامه «چشمانی که بسته نشد» با موضوع روایتگری بصیرت شهدا و راه امام(ره) و دینی که امروز به گردن ماست، اشاره کرد و گفت: این ویژه برنامه در قالب سه ایستگاه روایتگری در سه نقطه گلزار شهدا برگزار می شود.


قندهاری نیا همچنین ارائه محصولات فرهنگی، مسابقه عکاسی و پیامکی، برپایی غرفه «کودک و امام(ره)»، ایستگاه گفتگو و اجرای برنامه های رادیو رضوان را از دیگر برنامه های جنبی ویژه برنامه «چشمانی که بسته نشد» عنوان کرد و گفت: این برنامه در روز ۱۳ خرداد از ساعت ۹ تا ۱۹ و روز ۱۴ خرداد از ساعت ۸ تا ۱۴ در فرهنگسرای رضوان واقع در بهشت زهرا(س) جنب مزار آیت الله طالقانی برگزار می شود.


وی رونمایی از کتاب «امام خمینی(ره) و بیداری اسلامی در کتابخانه شیخ فضل الله نوری را از دیگر برنامه های مرتبط با سالگرد ارتحال امام(ره) در مراکز فرهنگی هنری پایتخت اعلام کرد و گفت: به همین مناسبت کتاب «انقلاب، فصل بیداری» تألیف حجت الاسلام محمدرضا زائری هم در فرهنگسرای اندیشه رونمایی شد.


قندهاری نیا سلسله نشست های شعرخوانی با عنوان «در سوگ خورشید» را برنامه فرهنگسرای ابن سینا اعلام کرد که روز یکشنبه ۱۲ خرداد در این فرهنگسرا برگزار می شود. وی افزود: نمایشگاه عکس «امام آفتاب» از ۱۱ تا ۱۷ خرداد در گالری های شماره ۲ و ۳ فرهنگسرای ارسباران از ساعت ۹ تا ۱۹ برپا خواهد بود.


وی نمایشگاه عکس میراث ماندگار با عنوان تجلی نور را برنامه نگارخانه پردیسان در این ایام عنوان کرد و گفت: مراسم خمین در سوگ شامل مرثیه سرایی و شعرخوانی، روز ۱۴ خرداد در فرهنگسرای فردوس برگزار می شود. همچنین نمایشگاه عکس ارتحال امام(ره) از ۱۱ تا ۱۶ خرداد در نگارخانه فرهنگسراهای سرو و شفق برپا خواهد شد.


معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برپایی نمایشگاه خوشنویسی اشعار امام(ره)، ۱۱ تا ۱۳ خرداد در فرهنگسرای اندیشه، نمایشگاه تصاویر امام مهربانی با موضوع همبستگی، اتحاد و ولایت پذیری، ۱۴ خرداد در مجموعه فرهنگی هنری ایرانسرا و نمایشگاه آثار هنرمندان شهید و ایثارگر، ۱۱ خرداد در خانه فرهنگ شیخ هادی را از دیگر برنامه های مراکز فرهنگی هنری پایتخت به مناسبت سالگرد ارتحال امام(ره) اعلام کرد.


وی نمایشگاه عکس گروهی، ۱۱ تا ۱۶ خرداد در فرهنگسرای خاوران را از دیگر برنامه های این هفته عنوان کرد و افزود: برنامه های مسابقه از وصیت نامه امام(ره) با عنوان آفتاب مهربانی ۱۱ خرداد، اردوی تجدید بیعت با امام خمینی(ره) با عنوان سوگ یار، ۱۲ خرداد مسابقه دل نوشته هایی برای امام(ره) ۱۱ تا ۱۶ خرداد، مسابقه نجوایی با امام(ره)، ۱۱ تا ۱۶ خرداد، نگارگذر عکس با عنوان غروب آفتاب در طول هفته جاری و مسابقه نقاشی سیمای امام(ره) در نگاه کودکان، ۱۲ خرداد، مجموعه برنامه هایی است که از سوی خانه فرهنگ ولیعصر(عج) برگزار می شوند.


قندهاری نیا به اجرای برنامه با مسجدی ها، ۱۳ خرداد در فرهنگسرای بهمن اشاره کرد و گفت: کارگاه آموزش داستان نویسی با موضوع «داستان هایی از زندگی امام خمینی(ره)»، ۱۶ خرداد، نمایشگاه عکس «آفتاب جماران»، ۱۱ تا ۱۷ خرداد، مسابقه «دل نوشته ای به امام(ره)» ویژه نوجوانان در طول این هفته، ویژه برنامه «آشنایی با سیره امام خمینی(ره)» ویژه کودکان زیر ۱۰ سال، مسابقه مقاله نویسی «تأثیر قیام ۱۵ خرداد در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران» و مسابقه نقاشی «آرمان های امام(ره)» برنامه های خانه فرهنگ دولت آباد به مناسبت سالگرد ارتحال امام(ره) است.  


وی شب شعر سوگواره جماران، ۱۳ خرداد در مجتمع شیخ صدوق(ره) و تور بازدید از جماران با عنوان سرزمین اسطوره ۱۲ خرداد از سوی خانه فرهنگ وردآورد را از دیگر برنامه های مراکز فرهنگی هنری پایتخت به مناسبت سالگرد ارتحال امام(ره) برشمرد.

مطالب مرتبط :
  1. نمایشگاه "تجلّی احکام ناب" برگزار می شود
  2. نشست جایگاه زن در اندیشه و عمل امام موسی صدر برگزار می شود
  3. مدیر مرکز رشد علوم انسانی: حمایت های ویژه از دستاوردهای سبک زندگی انجام خواهد شد
  4. همایش تجلیل از آیت الله جلالی خمینی برگزار می شود
  5. برنامه اقتصادی دولت امام علی(ع)/ از ریشه کن کردن فقر تا روابط روان اقتصادی

پارک علم و فناوری قم

zohur