۲۳ مهر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، روز شمار دهه ولایت که از امروز ۲۳ مهر آغاز و تا دوم آبان ماه ادامه خواهد یافت اعلام شد.


بر اساس این گزارش اولین روز دهه ولایت امروز سه شنبه ۲۳ مهرماه با نام «ولایت و نیایش» و با برگزاری دعای عرفه در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص آغاز شد. همچنین چهار شنبه ۲۴ مهر «روز ولایت و اطاعت» نام گذاری شده است که در این روز نماز عید قربان در امامزادگان شاخص (با هماهنگی ستاد نماز جمعه استان و شهرستان)برگزار می شود.


پنجشنبه ۲۵ مهر روز «ولایت ایثار و شهادت» نامگذاری شده است که در این روز غبارروبی امامزادگان و بقاع متبرکه با دعوت از خانواده های معظم شهدا، غبار روبی قبور مطهر شهدا در جوار امامزادگان با حضور خانواده هایشان، تکریم خانواده های شهدا و برگزاری یادواره شهدای خفته در جوار امامزادگان تحت عنوان شب خاطره و معرفی و قرائت وصایا و کرامات شهدای مدفون در جوار امامزادگان و برگزاری دعای کمیل در امامزادگان شاخص از جمله برنامه های این روز از سوی سازمان اوقاف اعلام شده است.


برای روز جمعه ۲۶ مهر که روز «ولایت و بصیرت» نامگذاری شده است، برگزاری همایش های ولایت و بصیرت برای کارکنان، خانواده و اصحاب وقف و برگزاری دعای ندبه در امامزادگان شاخص در نظر گرفته شده است.همچنین شنبه ۲۷ مهر با عنوان روز «ولایت و جوانان» از دانش اموزان و جوانان جهت حضور در فضای معنوی امامزادگان و بقاع متبرکه دعوت شده است. در روز یکشنبه ۲۸ مهر روز «ولایت و قرآن» قرائت زیارت جامعه کبیره در شب میلاد امام هادی(ع) در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص و برپایی محافل انس با قران کریم در سطح امامزادگان و بقاع متبرکه صورت می گیرد.


بر اساس این گزارش، روز دوشنبه ۲۹ مهر روز «ولایت و معرفت»، روز سه شنبه ۳۰ مهر روز «ولایت و وقف»، چهارشنبه ۱ آبان روز «ولایت و بانوان» و پنجشنبه ۲ آبان مصادف با عید غدیر خم روز «ولایت و مودت» مودت نامگذاری شده است.

 

مطالب مرتبط :
  1. دعای عرفه در بیش از ۲ هزار امامزاده و بقعه متبرکه کشور طنین انداز می شود
  2. طرح تابستانی نشاط معنوی در ۱۴۲۷ امامزاده و بقعه متبرکه کشور
  3. طرح ضیافت الهی در ۲۰۰۰ امامزاده و بقعه متبرکه برگزار می‌شود
  4. برگزاری ویژه برنامه های غدیریه در تهران
  5. جشن و سخنرانی در ۳۰۰ مسجد شهر تهران به مناسبت دهه ولایت برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur