۲۷ خرداد ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش خبرنگار مهر نشست خبری افتتاحیه مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی( یادمان شهدای ۷ تیر) پیش از ظهر امروز در این محل( محل سابق انفجار ساختمان دفتر حزب جمهوری اسلامی) با سخنرانی حسین زمانی معاون مدیر عامل این مجموعه فرهنگی برگزار شد.


زمانی در این نشست گفت: برنامه های افتتاحیه این مجموعه از پس فردا ۲۹ خرداد آغاز و تا ۷ تیر ادامه دارد. این مجموعه باشگاهی است برای جمع شدن بچه های مذهبی با مشعل داری شهدای ۷ تیر. هدف از راه اندازی این مجموعه رسوایی گروهک منافقین و حفظ فرهنگ ایثار و شهادت بویژه سیره شهدای انقلاب و شهدای هفتم تیر و انتقال این فرهنگ به نسل جوان است. رویکردی که ما در این مجموعه داریم پخش فیلم های انقلابی و فرهنگی، نشر کتاب و مجله، استفاده از کتابخانه، دیدن موزه مخصوص شهدای ۷ تیر، گالری، فروشگاه محصولات فرهنگی هم کتاب کودکان هم کتاب بزرگسالان است. این مجموعه قهوه خانه و آشپزخانه و پارکینگ هم دارد. در این مجموعه مرکز آموزش و دانشگاه علمی کاربردی برای ۶۰۰ نفر در نظر گرفته شده که ۳۰۰ نفر خواهران و ۳۰۰ نفر برادران، که دانشگاه خواهران در این محل است و برادران در محلی دیگر. حسینیه داریم برای زیارت های مذهبی و خواندن دعای کمیل و دعای ندبه و کلاً زندگی به سبک ایرانی اسلامی را در این مجموعه خواهیم داشت.


وی افزود: اینجا مجموعه ای خواهد بود که اگر خانواده ها و فرزندانشان و جوانها وارد اینجا بشوند محلی برای حتی صرف غذا و دارای مهد کودک و نگهداری اطفال، سالن فیلم، زیارت قسمت قتلگاه، مسجد، موزه شهدای ۷ تیر، گالری و نگارخانه است. و به ترتیب مجموعه های دیگری به این مجموعه افزوده خواهد شد. این مجموعه ۱۴۰۰۰ متر مربع است در سه طبقه و یک حیات مرکزی که در حیات آن دو شهید گمنام دفن است. حیاط ۴۰۰ متر مربع است معماری آن کاملاً ایرانی است. اداره و تولیت این مجموعه به دستور مقام معظم رهبری برعهده سازمان تبلیغات اسلامی واگذار شده است.


زمانی تصریح کرد:با جشن بچه های آفتاب در روز ۲۹ افتتاحیه این مجموعه را شروع خواهیم کرد. از برنامه های افتتاحیه آئین نکوداشت مجاهدتهای تبلیغی و فرهنگی آیت الله امامی کاشانی در روز یکم تیرماه همزمان با روز تبلیغات و اطلاع رسانی است. همچنین رونمایی از کتاب”خطّ امان” نوشته ایشان در این روز از دیگر برنامه های ماست. این مجموعه از بزرگانی همچون آیت الله مهدوی کنی، آیت الله جوادی آملی، آیت الله ری شهری، حجت الاسلام قرائتی،و دیگر بزرگانی که پرچم زنده نگاه داشتن معارف اهل بیت(ع) را برافراشتند تجلیل خواهد کرد. همایش افکار شهید دکتر بهشتی پنج شنبه ۶ تیرماه از ساعت ۸/۳۰ صبح در این مکان برگزار خواهد شد. همزمان از کتاب “آه ها و ناله ها” که توسط یکی از شهیدان ۷ تیر نگاشته شده رونمایی خواهد شد. رونمایی از کتاب” الفبای بهشتی شدن” داریم این مجموعه از ۲۵ کتاب انقلابی برای جوانان در این ایام رونمایی خواهد کرد.


وی افزود: ویژه نامه ای به عنوان پرچمدار آماده کرده ایم که در روز همایش رونمایی خواهد شد. ۱۵۰ مقاله برتر در این همایش ارائه خواهد شد و درنظر داریم همایش دیگر شهید بهشتی را اواخر بهمن ماه سال جاری تدارک ببینیم و بقیه مقالات در آن همایش ارائه خواهد شد. ویژه نامه سرچشمه که مجله و نشریه خود این مجموعه است  اولین جلد این ماهنامه در این هفته عرضه خواهد شد. از کتابی که سعید یوسفی درباره شهدای ۷ تیر نوشته است و دایرة المعارفی برای شهدای هفتن تیر است رونمایی خواهد شد. هفته اول تیرماه از سایت sarcheshmeh. Org رونمایی خواهد شد.سایت farhang.irوfarhang.com درباره مسائل و رویدادهای فرهنگی است رونمایی خواهد شد.


زمانی در پایان گفت: این مجموعه طوری در نظر گرفته شده است که با دیدن نیم ساعت از این مجموعه خاطره فاجعه انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی تداعی شود و یا چرایی آن برای نسل جوان گفته شود. اینجا یک موزه تخصصی برای شهدای ۷ تیر است.


هم اکنون در این مجموعه دوشنبه ها از ساعت ۶ تا ۸ درس تفسیر صحیفه سجادیه توسط حجت الاسلام حاج علی اکبری در حال انجام است و سه شنبه ها هیئت هفتگی با سخنرانی حجت الاسلام زائری دایر است و به تناسب روزها سخنرانان عوض خواهند شد. محفا انس با قرآن که با استفاده از اساتید قرآن دراین جلسات است و برگزاری دعای کمیل و ندبه را در این مکان هم داریم.

مطالب مرتبط :
  1. ویژه برنامه های شهرداری تهران به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)
  2. اقدام فرهنگی مرکز اسناد انقلاب اسلامی برای آشنائی بیشتر با رئیس جمهور منتخب
  3. نامزدهای ریاست جمهوری برنامه های قرآنی خود را نیز اعلام کنند/ حماسه در سایه قرآن ممکن است
  4. در پخش زنده از شبکه یک اعلام شد:جهان بینی اسلامی راه را برای ایجاد سبک زندگی اسلامی هموار کرده است
  5. دبیر همایش ملی سبک زندگی اسلامی: برنامه های مرکز رشد برای نمایشگاه مطلوب است

پارک علم و فناوری قم

zohur