۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت‌الاسلام جعفر پیران، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه جنوب غرب تهران اظهار داشت: هشت واقف خیراندیش در اقدامی؛ وقفی مشارکتی با نیت ساخت حسینیه خامس آل عبا ثبت کردند که طی آن، یک قطعه زمین به مساحت بیش از ۲۱۰ مترمربع در شهرک ولیعصر تهران وقف شد.


پیران با اشاره به اینکه واقفان این زمین آقایان سیاوش کلانتری؛ جعفر احمدی؛ عزیزاله علی محمدی؛ محمد علی بهرامی؛ سید معرفت اله آقامیری؛ خلیل علی محمدی؛ رحیم بابا مرادی و احمد خوئینی هستند، گفت: ارزش ریالی این موقوفه بالغ بر شش میلیارد ریال برآورد شده است.


ده هزار متر مربع زمین کشاورزی در جیرفت وقف کمک به ایتام و کودکان بی سرپرست شد


واقف خیرجیرفتی ۱۰ هزار متر مربع زمین کشاورزی خود را برای ایتام و کودکان بی سرپرست در روستای عنایت آباد این شهرستان وقف کرد.


مهدی شریف، سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جیرفت گفت: خانم حیدری واقف خیراندیش جیرفتی، به مناسبت میلاد حضرفت فاطمه(س)، ۱۰ هزار متر مربع زمین کشاورزی خود به ارزش ریالی ۵۰۰ میلیون ریال را برای ایتام و کودکان بی سرپرست در روستای عنایت آباد جیرفت وقف کرد.


شریف توجه مردم به وقف در سال جاری را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: با ثبت این وقف از ابتدای سال تاکنون چهار مورد وقف به ثبت رسیده که بیانگر علاقه و توجه مردم جیرفت به ائمه اطهار (ع) و فرهنگ وقف است.


وی با اشاره به وقف های انجام شده در سال ۹۳، افزود: ابتدای سال نیز عذری فاریابی زمینی با مساحت ۵۰۰ متر مربع و ارزش ۲۰۰ میلیون ریال در روستای گردوچوئیه منطقه ساردوئیه با مصرف عام المنفعه به ثبت رسانده است.


شریف خاطرنشان کرد: پردل انجم روز، نیز در ایام نوروز یک قطعه زمین با مساحت ۷۵۰متر مربع و ارزش ۲۵۰ میلیون ریال در روستای دودران منطقه بحر آسمان برای احداث مسجد و حسینه حضرت ابوالفضل (ع) وقف کرده است.


سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جیرفت گفت: یدالله فاریابی هم ابتدای سال زمینی با مساحت ۵۰۰ متر مربع و ارزش ۲۰۰ میلیون ریال در روستای گردوچوئیه منطقه ساردوئیه را برای ساخت مسجد حضرت زهرا (س) به ثبت رسانده است.


مادر شهیدی در بافت زمین ۱۵۵ متر مربعی خود را وقف ساخت مسجد حضرت زینب (س) کرد


سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بافت از ثبت اولین وقف سال جاری توسط مادر شهید گله داری در این شهرستان خبرداد.


مسعود محمدی، سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بافت گفت: عصمت آرمند بانوی خیر و مادر شهید عبدالله گله داری، قطعه زمین خود به مساحت ۱۵۵ متر مربع را  با نیت ساخت مسجدی مزین به نام حضرت زینب (س) در این شهرستان وقف کرد.


وی ارزش ملک مذکور را بالغ  بر ۳۰۰ میلیون ریال اعلام و  بیان کرد: این ملک در بخش بزنجان شهرستان بافت واقع شده است.


محمدی در خصوص تولیت و اداره ساخت مسجد اظهار داشت: واقف در متن وقف نامه تولیت ساخت و اداره امور مسجد را به اداره اوقاف شهرستان واگذار کرده است

مطالب مرتبط :
  1. بخشی از مجوزهای ساخت بیمارستان تخصصی سرطان از اوراق وقفی صادر شد/ نهایت مساعدت را داریم
  2. ۱۱ وقف جدید با نیت امام حسین (ع) و به ارزش بیش از ۱۲ میلیارد ریال ثبت شد
  3. زمینی به مساحت ۵۰۰۰ مترمربع با نیت توسعه مسجد سیدابوجعفر آستانه اشرفیه وقف شد
  4. ۲ میلیون و ۳۶۰ هزار نفر شب مسافر نوروزی در اماکن اقامتی امامزادگان کشور اسکان یافتند
  5. اوراق وقفی امکان وقف با هر درآمدی را محقق می کند/ اولین وقف فاطمی(س) به ثبت رسید

پارک علم و فناوری قم

zohur