۴ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، سیدحسین ذوالانوار نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آیه شریفه «فألهمها فجورها و تقواها» بیان کرد: به فرمایش قرآن، از قلب و ذهن آدمها هم می تواند خیر و تقوا و هم فجور بیرون بیاید. استعداد انسانها در این دو زمینه است. خدای تعالی صفات رحمت، خیر، احیاءکردن، آباد کردن، خنداندن، مسرور کردن، ترحم، عفو و بخشش دارد و می خواهد که بنده ها هم همینطور باشند و بنده ها هم می توانند این صفات را پیدا کنند.


وی افزود: یکی از کارهای بسیار خوب که پاداش و نتیجه آن بسیار روشن است و در کشور باب شده وقف جمعی است که با این کار امکان مشارکت همه مردم در کارهای خیر فراهم می شود. به خصوص برای مرهم گذاشتن بر زخم دردمندان که این نزد خدا کار بسیار بزرگی است. همه می توانند در این کار شریک باشند. امکان مشارکت فقط برای ثروتمندان نیست، لازم نیست که حتما ثروتمند باشیم، گنج یا پول میلیاردی داشته باشیم؛ کارمند ساده، کشاورز، کاسب جزء هم می توانند در این کار شریک شوند.


نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: این امتحان بزرگی برای مردم استان فارس است و این استان همیشه به داشتن انسانهای شایسته و خیرین مشهور است و این فرصت بسیار خوبی است که مردم استان خود را در کشور نشان دهند.


وی با اشاره به استقبال مردم استان فارس از خرید اوراق مشارکت احداث بیمارستان مداوای بیماران سرطانی گفت: ما وقتی از این دنیا رفتیم چطور سرور و خوشحالی به سراغ ما می آید. شرکت در وقف جمعی از مواردی است که هم در این دنیا و هم در آخرت به درد انسان می خورد. یعنی هر بیماری که به این بیمارستان مراجعه می کند، معالجه می شود، دردش کمتر می شود و نفس راحتی می کشد، برای انسانی که کمک کرده و از دنیا رفته خیر بزرگی ارسال می شود و یک برگ مثبت به پرونده او اضافه می شود. در زندگی آخرت به او امتیاز و وسعت می دهند که گرفتاری او کمتر شود و به رحمت الهی نزدیک شود.


نماینده مردم استان فارس در خانه ملت متذکر شد: خدای تعالی هر روز به ما زندگی ، نفس کشیدن، ضربان قلب، طعام خوب و سلامتی می دهد بنابر این به شکرانه آن همه نعمت باید هر چه بیشتر در کارهای خیر شرکت کنیم.


ذوالانوار در پایان سخنانش تصریح کرد: امیدوارم که خداوند به همه ما توفیق دهد در این امر خیر سهیم شویم و با کمکهای کوچک خود جان انسانهای زیادی را نجات دهیم.

مطالب مرتبط :
  1. جشنواره امام رضا(ع) زمینه برقراری ارتباط عاطفی بیشتر مردم با امام هشتم(ع) را فراهم کرده است
  2. هر ایرانی یک واقف باشد/ وقفهای دسته جمعی می تواند خلأهای موجود در کشور را مرتفع کند
  3. عرصه سلامت؛ مهم‌ترین محل اختصاص وقف جمعی
  4. مسابقات قرآن زمینه شناخت درست ایران را برایم فراهم کرد
  5. اوراق وقف؛ زمینه‌ساز خیر/ طبع لطیف هنرمند مشارکت خیرخواهانه می‌طلبد

پارک علم و فناوری قم

zohur