۳۰ شهریور ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حسین هاشمی، استاندار تهران امروز ۳۰ شهریورماه در آئین کلنگ زنی ساخت بیمارستان تخصصی سرطان در محل موقوفه روحانی نژاد که از محل فروش اوراق وقف تاسیس خواهد شد، با بیان اینکه اوقاف یک کار بسیار عظیم و بزرگی را در راستای کارهای درمانی شروع کرده است ، اظهار کرد: امیدواریم این‌چنین حرکت‌ها در مورد مسأله درمان و آموزش ادامه دار باشد.


وی با بیان اینکه وقتی وقف با نیت درمان و آموزش صورت می گیرد ، باقی الصالحاتی ماندگار برای واقف به جای می ماند، ادامه داد: من از اوقاف، دولت و مجلس تشکر می‌کنم که با ایجاد و فروش اوراق وقف امکان وقف را برای مردم از کمترین تا بالاترین میزان سرمایه را فراهم کردند.


هاشمی اضافه کرد: ما برای ساخت صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف نیز این چنین کاری را کردیم و مردم با کمترین و بیشترین بودجه می‌توانند در ساخت این صحن شرکت کنند.

استاندار تهران تأکید کرد: در آمریکا تحقیقاتی ارائه شده که بیماری سرطان علی رغم تمامی سختی ها، قابل علاج است و اگر به موقع تشخیص داده شود ، قابل درمان است.


وی گفت: بحث سلامت در دولت تدبیر و امید به عنوان یک اولویت مطرح شد و امسال مقام معظم رهبری در دیدار با هیأت دولت به مناسبت هفته دولت، از فعالیتهای دولت در عرصه سلامت تقدیر و تشکر کردند.


وی با بیان اینکه در شأن یک کشور اسلامی نیست که افرادی بخواهند به دلیل عدم تمکن مالی از درمان خود صرف‌نظر کنند، افزود: دولت طرح سلامت افراد جامعه را در اولویت خود قرار داده و خوشبختانه در این یک سالی که دولت تدبیر و امید بر سر کار بوده مصوباتی داشته که مردم بیشتر از ۱۰ درصد هزینه درمان را پرداخت نکنند و دولت با تمام مضیقه مالی از طرحهای سلامت حمایت می کند.


هاشمی با اشاره به اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری شهرستان ری قبله تهران است، اظهارداشت: این بیمارستان تخصصی در فاز اول با ۲۲۴  تختخواب احداث می شود و یک مرکز مجهز و تخصصی است، امیدواریم در کنار درمان بتوانیم سایر خدمات را نیز به مردم ارائه بدهیم.


استاندار تهران با بیان اینکه خیرین در امر مدرسه سازی غوغا کرده اند و میزان سرمایه گذاری آنان بیش از دولت است ابراز امیدورای کرد: راه اندازی مجمع خیرین سلامت، زمینه حضور خیران را در امر سلامت و درمان مهیا کند.

مطالب مرتبط :
  1. اوراق وقف؛ مسیری برای ارتقای سطح درمان
  2. چند راهکار ساده برای پیشگیری و درمان اضطراب/ همیشه آمادگی برای موقعیت های تنش زا داشته باشید
  3. سازمان اوقاف و وزارت بهداشت و درمان تفاهم نامه همکاری امضاء می کنند
  4. نماز در پیشگیری و درمان "اسکیزوئید" بسیار موثر است
  5. علت جویدن ناخن در کودکان/ برای درمان از راههای تشویقی استفاده کنید

پارک علم و فناوری قم

zohur