۲۸ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، فاطمه آلیا، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت وقف در جامعه گفت: وقف عملی است صالح و باقی و مصداق روشنی است از تعاون ، به عبارتی وقف به معنی نگاه داشتن دائمی اصل مال و بهره برداری از منافع آن برای خیرات است.


وی با اشاره به اینکه نقش وقف در فعالیتهای نیک و خیر و ارائه خدمات به اشخاص، سرپرستی ایتام، ضعفا، فقرا و مراقبت و توجه بر اوضاع و احوال آنان انکارناپذیر است، ادامه داد: صدقات جاریه و به خصوص وقف، یکی از بهترین و مؤثرترین شیوه های انفاق است.


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به احداث بیمارستان تخصصی سرطان در شهر ری به عنوان اولین قدم در جهت عمل به مصوبه مجلس شورای اسلامی از سوی سازمان اوقاف و امورخیریه کشور، اظهار کرد :در سالهای گذشته موضوع وقف به سمت فراموشی یا به عبارتی مغفول شده حرکت می کرد اما با اجرای وقف مشارکتی این مفهوم بروزرسانی شد.


آلیا با تاکید براینکه وقفهای مشارکتی یک ابتکار به موقع و متناسب با نیاز جامعه بوده است، تصریح کرد: یکی از برکات این طرح در کنار هم قرارگرفتن سرمایه های کم بوده است.


عضو فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اقدامات سازمان اوقاف و امورخیریه کشور در امامزادگان، گفت: براساس فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی در جامعه تبدیل شوند و روند فعلی اوقاف کشور نشان دهنده حرکت به سمت این موضوع است.


وی با تاکید بر اینکه نسل جوان جامعه نیازهای متفاوتی نسبت به گذشتگان دارد و این موضوع با گره خوردن اقدامات فرهنگی و برگزاری مسابقات در امامزادگان موجب فراهم شدن بستری مناسب شده است، ادامه داد: حضور اجتماعی خانواده ها در بقاع متبرکه در سالهای اخیر بیشتر شده است که این مهم نشان دهنده استفاده از ظرفیت آموزشی این اماکن متبرکه است.

مطالب مرتبط :
  1. ایده وقف مشارکتی موجب احیای فرهنگ وقف می شود
  2. موضوعات فراخوان مقالات اجلاس سراسری نماز متناسب با نیازهای فعلی جامعه طراحی شده است
  3. ساخت بیمارستان تخصصی سرطان نشان دهنده توجه اوقاف به نیازهای روز است
  4. امامزادگان بهترین محفل برای رشد فرهنگ و معنویت در جامعه است
  5. وقف مشارکتی ظرفیت بالایی برای جذب خیرخواهان ایجاد می کند

پارک علم و فناوری قم

zohur