۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین محمدی، صبح روز گذشته ۷ اردیبهشت ماه در جلسه توجیهی بازرسی از برنامه های سال ۱۳۹۲ ستاد سازمان اوقاف با بیان اینکه مدیران کل استانهای خراسان رضوی، تهران، البرز و قم به عنوان رؤسای هیئتهای بازرسی از ستاد سازمان انتخاب شده اند، اظهارداشت: اعضای هریک از این هیئتها از استانها مختلف و از کارشناسان مربوط به هر یک از حوزه های کاری انتخاب شده اند و برای دومین سال است که بازرسی از برنامه های ستادی سازمان توسط بازرسین استانی انجام می شود.


وی با توصیه به معاونان و مدیران کل ستادی سازمان، مبنی بر همکاری و ارائه گزارش های همه جانبه و منصفانه به هیئت بازرسی تصریح کرد: در قالب برنامه های پیش بینی شده برای سال ۱۳۹۲ ، گزارشهای خود را بازرسین ارائه کنید و از پراکنده گویی با توجه به حجم بالای کاری در ستاد سازمان پرهیز کنید.


حجت الاسلام محمدی با اشاره به اینکه نمره ارزیابی ستاد نباید پایین تر از ۸۵ و در استانها نباید کمتر از ۸۰ باشد، افزود: در صورت کسب نمره کمتر از این حد تشویق صورت نخواهد گرفت.


نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه این بازرسی ها از دفتر ریاست تا تمام معاونتها و ادارات کل ستادی صورت می گیرد، گفت: بازرسی از ستاد باید متناسب با شأن آن باشد زیرا ستاد وظیفه برنامه ریزی، ابلاغ برنامه ها، هدایت و راهبری، نظارت و ارزیابی را برعهده دارد و با این نگاه باید بازرسی صورت گیرد.


وی با اعلام اینکه برخی از بخشهای ستاد شأن اجرایی دارند، تصریح کرد: برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم از جمله برنامه های اجرایی ستاد سازمان اوقاف است.


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه شناسایی موارد خروج از برنامه و ورود به کارهای اجرایی و تصدی گری امور، ازجمله وظایف بازرسی از ستاد است، تاکید کرد: نتایج این بازرسی ها باید در تقویت نقاط قوت و رفع نقایص جهت حرکت روبه جلو و دستیابی به کمال در این سازمان نقش آفرین باشد.


وی با اعلام اینکه ایجاد هماهنگی، همدلی، وفاق و وحدت رویه در تمامی بخشهای زیرمجموعه استانی و شهرستانی از وظایف ستاد است، ادامه داد: هر مدیری در مجموعه خود و زیرمجموعه های استانی باید این وحدت رویه را ایجاد کند و در بازرسیها باید این مهم بررسی شود زیرا هر قدر مجموعه ستاد، هماهنگ و متحد حرکت کند، آثارش دیده می شود و هرقدر ناهماهنگ عمل شود، آثاری سوء به همراه خواهد داشت.


حجت الاسلام محمدی با اشاره به اینکه برنامه سال ۹۲ ، نقشه راه و قراردادی میان ستاد و استانها برای اجرای برنامه ها بود، افزود: برای اجرای این برنامه ها، موانع و مشکلاتی در هریک از استانها وجود داشت که ستاد سازمان وظیفه هدایت و راهبری برای حل این مشکلات را برعهده داشت و به همین منظور تحت عنوان نشستهای «حل مشکلات استانها» به ۱۴ استان، سفر داشتیم که بازرسان باید روند این مورد را نیز بررسی کنند.


نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه تمام بخشها و ادارات زیرمجموعه ستاد باید بازرسی شود، تصریح کرد: انتظار داریم در کنار پیشنهاد برای ارائه تشویق به بخشها، برای ارائه تذکر نیز در صورت وجود نقایص، منصفانه پیشنهاد داده شود.

مطالب مرتبط :
  1. طرح نوروزی آرامش بهاری از برنامه‌های راهبردی سازمان اوقاف است
  2. رئیس ستاد برگزاری سی و یکمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم منصوب شد
  3. امامزادگان و بقاع متبرکه میعادگاه مردم در لحظه تحویل سال نو
  4. مدیران و کارکنان سازمان اوقاف با آرمانهای امام راحل تجدید پیمان می کنند
  5. سازمان اوقاف رتبه نخست را در ترویج فرهنگ حجاب در سال ۹۲ به دست آورد

پارک علم و فناوری قم

zohur