۱۵ مهر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، رضا مقدسی در دیدار مدیرکل دفتر ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف با بیان اینکه کارهای فرهنگی و رسانه ای ارزشمند و مؤثری، طی سالهای اخیر در سازمان اوقاف صورت پذیرفته که در سطوح مختلف قابل تقدیر است، اظهار کرد: اوقاف، سازمانی کهن است که با زحمات و تلاش فراوان مجموعه های ذیربط اخیراً توانسته، سامانه جامع اطلاعات را به منظور گردآوری مجموعه اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه و اعمال مدیریت نوین تشکیل دهد.


وی اوقاف را گنجینه ای فرهنگی و تاریخی توصیف و تصریح کرد: ابعاد مختلف تاریخی و فرهنگی در وقفنامه ها نهفته است و به لحاظ رسانه ای، یکی از برترین سوژه ها برای تبلیغ و ترویج وقف است.


مقدسی ادامه داد: با بهره گیری از هر ابزار رسانه ای از قبیل؛ فیلم، مستند، خبر و … می توان وقف را معرفی کرد که بسیار نیز موثر است. زیرا آگاهی دادن به مردم نسبت به نیات واقفان، موجب گسترش فرهنگ وقف و ایجاد وقف های جدید می شود.


مدیرعامل خبرگزاری مهر تبیین فرهنگ وقف در سطح جامعه را وظیفه رسانه ها برشمرد و گفت: وقف بعنوان یک سنت حسنه دارای صبغه تاریخی و فرهنگی است که سرمایه ای عظیم در جامعه محسوب می شود و رویکرد رسانه ای در ترویج آن تاثیرگذار است.


وی در پایان از آمادگی این خبرگزاری برای ترویج و توسعه سنت حسنه وقف در میان آحاد مردم خبرداد.


حسن ربیعی مدیر کل دفتر ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف نیز در دیدار با مدیر عامل خبرگزاری مهر با قدردانی از نقش مثبت این خبرگزاری در تبیین و ترویج فرهنگ و سنت حسنه وقف تصریح کرد: تقویت و توسعه فرآیند اطلاع رسانی در سالهای اخیر و اهتمام رسانه ها به موضوع وقف موجب گسترش این فرهنگ و سنت حسنه، در میان مردم و رشد آمار وقف های جدید شده است .


ربیعی اطلاع رسانی را در اجرای دقیق و امینانه نیات واقفان خیراندیش موثر دانست و افزود: در صورتی که جریان و فرآیند اطلاع رسانی به طور موثر، دامنه دار و مستمر تداوم یابد شاهد خواهیم بود که مردم عزیزمان ضمن ادای حقوق وقف و موقوفات نسبت به گسترش وقفهای جدید اهتمام جدی نشان خواهند داد.


سخنگوی سازمان اوقاف افزود: هشت برابر شدن شمار وقف های جدید در سال ۹۱ خود حاکی از این امر و ایفای نقش تأثیرگذار جریان تبلیغات و اطلاع رسانی عمومی است.


ربیعی با اعلام آمادگی روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه برای همکاری رسانه ای با خبرگزاری مهر خواستار پرداختن هر چه بیشتر آن رسانه به مباحث تحلیلی و گزارشی، پیرامون وقف، بقاع متبرکه و معرفی دستاوردها و کارکردهای این سنت حسنه به جامعه و مردم شد.

مطالب مرتبط :
  1. رسانه ها نقش فزاینده ای در فرهنگ سازی امر به معروف و نهی از منکر دارند
  2. فلسفه روزه تقوا و عدالت است/ برای گسترش انفاق در جامعه فرهنگ سازی شود
  3. شماره جدید دوفصل‌نامه مطالعات میان‌رشته‌ای «رسانه و فرهنگ»
  4. فقدان آموزش حفظ محیط زیست در مدارس/ رسانه ملی باید درباره حفظ محیط زیست فرهنگ سازی کند
  5. پیشنهاد شهاب مرادی به خانواده های ایرانی/ دختران خود را برای یک روز «خدیجه» بنامید

پارک علم و فناوری قم

zohur