۲۵ تیر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، در این بیانیه آمده است: تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه و به خاک و خون کشاندن زنان، کودکان و مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین، شادمانی ضیافت الهی مردم مسلمان و غیور این دیار را به ضیافت مرگ بدل ساخته است. اکنون ساکنان شریف نوار غزه پس از سالها محاصره با آماج حملات ددمنشانه و هولناک رژیم غاصب اسرائیل به خانه ها، مغازه ها و مساجد خود روبرو شده اند و در این میان سکوت جامعه جهانی و متاسفانه اغلب دولتهای اسلامی منطقه دردهای آنان را دوچندان کرده است.


حملات هوائی و شبانه روز به نوار غزه و مردم بی دفاع فلسطین در شرایطی به وقوع می پیوندد که منطقه خاورمیانه با توطئه های خطرناکی توسط نظام جهانی سلطه و همپیمانان مرتجع روبرو شده است. گروههای تکفیری نظیر داعش بنام اسلام به جان مسلمانان افتاده و عملاً طرحهای رژیم صهیونیستی را جامع عمل می پوشانند. در این میان رسانه های وابسته به قدرتهای بزرگ از اختلاف ایجادشده در بین کشورهای اسلامی بهترین بهره را برده و تلاش می نمایند تا با انعکاس اخبار اعمال خشونت بار گروه های تکفیری در عراق، جنایات اشغالگران و مصائب فلسطینیان را تحت الشعاع قرار دهند.


امروز بر هیچ کس پوشیده نیست که تشتت و اختلاف در میان امت اسلامی باعث تجری و جسارت افزون تر رژیم صهیونیستی شده است لذا همچون همیشه وحدت و انسجام اساسی ترین نیاز جهان اسلام است؛ موضوعی که بارها توسط امام راحل عظیم الشأن و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مورد تاکید قرار گرفته و امت اسلامی بدان فراخوانده شده اند.


سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ضمن محکوم نمودن این جنایات هولناک و ضد بشری، از مردم آزاده جهان، نهادهای حقوقی و بین المللی، سازمان های جهانی، رهبران ادیان و عموم دولت ها و ملتهای مسلمان جهان درخواست می نماید که به پشتیبانی و دفاع از مردم مظلوم فلسطین برخاسته و از ادامه کشتار  انسانهای بی دفاع و مظلوم، توسط رژیم جنایتکار صهیونیستی جلوگیری نمایند.

مطالب مرتبط :
  1. بیانیه اتحادیه جهانی زنان مسلمان در محکومیت جنایات«بوکوحرام»/ اکثر گروگانها مسیحی هستند
  2. بیانیه مجمع جهانی صلح اسلامی در محکومیت جنایات داعش در عراق
  3. وحدت تنها راه مبارزه با فتنه های صهیونیستی ـ آمریکایی است/ نامه آیت الله اراکی به علما و رهبران جهان اسلام
  4. بیانیه دومین نشست کمیته صلح اسلامی/ ارائه راهکار برای رفع بحران‌های جهان اسلام
  5. بیانیه جامعه قرآنی کشور در محکومیت حوادث اخیر عراق

پارک علم و فناوری قم

zohur