۲۵ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، سرکرده گروه تروریستی داعش از مسلمانان جهان خواسته به وی ملحق شده تا خلیفه گری را سوریه و عراق تشکیل دهد.


سیدنی جونز از موسسه تحلیل سیاسی جنگ گفت اندونزی نیز دارای نگرانی های دولت استرالیا مبنی بر این که این گروه تروریستی تهدیدی جدی برای امنتی داخلی است.


دکتر جونز گفت: در اندونزی گروه تروریستی داعش، سرکرده آن ، اهدافشان و اقداماتشان علیه مسلمانان به شدت نفی شده است.


وی با اشاره به محکومیت گسترده داعش از جریان اصلی جامعه تا گروه های دیگر یادآور شد: ما شاهد واکنش شدید و قوی مسلمانان اندونزی علیه گروه تروریستی داعش بودیم و این واکنش بسیار وسیعتر از چیزی بود که طی ده سال گذشته در این کشور مشاهده شده است. مسلمانان از تمام اقشار جامعه در نفی اقدامات و محکومیت اقدامات تروریستی داعش فعالانه عمل کرده اند.


در ویدئویی که ماه ژوئیه منتشر شده مردی با ریش عمامه و عبای سیاره که تصور می شود بغدادی سرکرده گروه تکفیری و تروریستی داعش باشد، در زیر پرچم تروریستهای داعش سخنرانی می کند و می گوید که مسلمانان برای تشکیل یک خلیفه گری اسلامی باید شتاب کرده و یک اما انتخاب کنند.


وی اضافه کرده است که این مسئله وظیفه یک مسلمان است، وظیفه طی قرون متمادی به فراموشی سپرده شده و بسیاری از مسلمانان از آن آگاهی ندارند.

 

مطالب مرتبط :
  1. تفکر "داعش" در تضاد با روح واقعی اسلام است/ علمای اسلام اقدامات این گروه را محکوم کنند
  2. تفکرات داعش نتیجه نگرشهای رژیم صهیونیستی است/ خلیفه داعش یهودی است
  3. علمای شیعه و سنی عراق در یک جبهه علیه داعش اعلام موضع می‌کنند/ خاستگاه داعش جهالت است
  4. گسترش اسلام در اندونزی متأثر از انقلاب اسلامی ایران است
  5. مسلمانان استرالیا نسبت به قوانین ضدترور جدید ابراز نارضایتی کردند

پارک علم و فناوری قم

zohur