۱۹ تیر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، بخش‌ «بر آستان قله‌های تهذیب» یکی از بخش های بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم است که هدف از ایجاد این بخش معرفی زندگی، منش و رفتار علمای اخلاق تهران است و برنامه آن مشخصاً درباره چهار تن از علمایی است که به تازگی در گذشته‌اند مانند حاج‌آقا مجتبی تهرانی، آیت‌الله خوشوقت، آیت‌الله حق‌شناس و آیت‌الله مجتهدی تهرانی.


بنابراین گزارش، نگارخانه‌ای با بیش از ۶۰ تابلو از توصیه‌های اخلاقی، دستورالعمل‌ها و پیام مقام معظم رهبری هنگام ارتحال این چهار عالم بزرگوار در بخش «بر آستان قله‌های تهذیب» بر پا شده که در معرض دید عموم مردم قرار دارد.


بخش دیگری از غرفه‌های این بخش به سایر علما مانند آیت‌الله بهجت، آیت‌الله قاضی، حضرت امام (ره) و علمای تأثیرگذار، اختصاص دارد. همچنین بخشی هم برای معرفی گروه نشر دیجیتال و مکتوب در حوزه اخلاق مشخص شده است که مجموعه‌ای از منابع دست اول اخلاقی را برای عموم مراجعه‌کنندگان مهیا می‌کند.


این گزارش می افزاید: برگزاری ۱۶ نشست با موضوع سبک زندگی حاج‌آقا مجتبی تهرانی، آیت‌الله خوش‌وقت، آیت‌الله حق‌شناس و آیت‌الله مجتهدی تهرانی و موضوعات مرتبط با مباحث اخلاقی علمای تهران از دیگر برنامه های این بخش در طول برپایی نمایشگاه قرآن کریم است که برخی از این نشست‌ها عبارتند از «تفاوت مشرب اخلاقی علمای تهران با سایر علما»؛ پنج‌شنبه ۲۰ تیرماه، «نقش علامه طباطبایی در مکتب توحید علمای اخلاق تهران»؛ شنبه ۲۲ تیرماه، «بررسی و تبیین سیره اخلاقی آیت‌الله مجتبی تهرانی»؛ چهارشنبه ۲۶ تیرماه با حضور محسن اسماعیلی، عضو حقوقدان شورای نگهبان و از شاگردان خصوصی حاج‌آقا مجتبی برگزار می شود.


تلاوت روزانه یک جزء از قرآن کریم در ماه مبارک رمضان و هدیه آن به روح علمای اخلاق، ارائه مشاوره‌های اخلاقی با محوریت زندگی حاج‌آقا مجتبی تهرانی، آیت‌الله خوش‌وقت، آیت‌الله حق‌شناس و آیت‌الله مجتهدی تهرانی و پخش مستندی از سیره علمی و رفتاری این ۴ عالم اخلاقی تهران از دیگر برنامه‌های بخش «بر آستان قله‌های تهذیب» به شمار می‌رود.


علاقمندان برای بازدید از بخش «بر آستان قله‌های تهذیب» در نمایشگاه بین‌المللی می‌توانند به طبقه همکف، شبستان، ورودی درب ۵۴ و ۵۵، مابین بخش حوزوی و دانشگاهی مراجعه کنند.

مطالب مرتبط :
  1. قدرشناسی کاندیدای پیروز از سایر رقبا از اخلاق انتخاباتی پس از پیروزی است
  2. بزرگداشت علامه شیخ حسن شحاته در مسجد ارگ تهران
  3. نشست نقد و بررسی کتاب «بایسته‌های اخلاق مهندسی» برگزار می شود
  4. «انقلاب اخلاقی، راهی به رهایی» منتشر شد/ پی جویی روش‌های نیل به جامعه اخلاقی
  5. دین می تواند مقوم و ضامن اجرای اخلاق در جامعه باشد/ عوامل مؤثر در طرح نظریه اخلاق

پارک علم و فناوری قم

zohur