۲۴ اسفند ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری و تجلیل از خبرنگاران حوزه قرآن سازمان اوقاف با حضور ولی یاراحمدی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور پیش ازظهر امروز شنبه ۲۴ اسفند در ساختمان مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف برگزار شد.


یاراحمدی در ابتدا اظهار کرد: همه سازمان ها و جامعه قرآنی و رسانه هایی که مشغول انعکاس فعالیت های قرآنی هستند و به‌خصوص سازمان اوقاف و امورخیریه، باید شرایط را خوب ببیند و برای اثرگذارتر شدن فعالیت‌های قرآنی تلاش بیشتری کنند. بایستی دقت داشته باشند در تمامی شیوه های انعکاس، نقد و بررسی و تحلیل فعالیت های قرآنی و دستگاه های قرآنی به بزرگتر شدن و جدی تر شدن این فعالیت های قرآنی کمک کنند.


وی گفت: مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه نیز به منظور ارتقای سطح فعالیت‌های قرآنی از یک سال و اندی پیش ایجاد شده است. ارتقای کیفیت فعالیت های قرآنی و مطالبات مقام معظم رهبری، و پاسخ به نیاز جوانان کشور و عموم جامعه اسلامی از جمله اهداف ماست. 


یاراحمدی  عنوان کرد: اینجا نقد تأثیر بسیار خوبی دارد اگر یک نقد با شاخصه های قرآنی آن به عمل آید می تواند به انعکاس مطلوب فعالیت های قرآنی کمک کند. 


یاراحمدی افزود: نقد ها باید با شاخص‌های قرآنی انجام شود تا به بهتر شدن فعالیت‌های قرآنی کمک کند. این امر می تواند ذهن تمام جوانان را به تأثیر فعالیت های قرآنی بیشتر معطوف کند. بیان اشکالات هم باید با تحلیل و پیشنهادات کارشناسانه همراه باشد.


وی افزود: باید یکی از رسالت‌های رسانه‌های قرآنی این باشد که اهمیت و جایگاه فعالیت‌های قرآنی را با نشان دادن ویژگی‌های مثبت و تأثیرگذار آن در ذهن مسئولین بیشتر باز کند. ضرورت مهم نشان دادن فعالیت های قرآنی امری مهم برای بالا رفتن سطح فعالیت های قرآنی کشور است.


رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: به عنوان مثال همین مسابقات قرآنی اخیری که در استان فارس برگزار شد موج قرآنی در استان فارس و بین مردم شیراز ایجاد شد و توجه مسئولان نیز به این فعالیت‌ها بیشتر شد. این روند و دنبال کردن این اهداف باعث می شود که فعالیت‌های قرآنی در سطح بسیار بالا و با حمایت و کمک جدی مسئولان نظام برگزار شود وآن موقع است که فعالیت‌ها از نظر کمی و کیفی رشد می‌کند و تأثیر گذارتر خواهد شد.


یاراحمدی با اشاره به اینکه با مسابقات قرآنی استان فارس بهاربه این استان زودتر از بهار طبیعت آمد و مردم استان فارس بویژه مردم شیراز دلهایشان شکوفا شد، گفت: از رسانه‌ها می خواهم که در بزرگ شدن جایگاه فعالیت‌های قرآنی تلاش بیشتری کنند.


رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: در یک جمله اگر بناست فعالیت های قرآنی ارتقاء یابد و تأثیرگذارتر باشد بایستی همه همدل و همزبان به این ارتقاء کمک کنیم. فعالیت‌های قرآنی صرفاً متعلق به متولی خاصی و یا این سازمان نیست بلکه  به همه جامعه قرآنی کشور تعلق دارد و همه باید به بالا بردن سطح آن و تقویت همه ظرفیت های قرآنی کشور کمک کنیم.

مطالب مرتبط :
  1. نخستین یادواره ۱۱۴ شهید قرآنی کشور برگزار می شود
  2. مسابقات ملی قرآن برگزار می شود/ شیراز میزبان بزرگترین رویداد قرآنی کشور
  3. نخستین یادواره شهدای قرآنی برگزار می شود
  4. مسابقات ملی نخبگان قرآنی نوجوان کشور برگزار می شود
  5. مسابقات تخصصی مفاهیم قرآن کریم در سراسر کشور برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur