۲۵ آذر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حسن ربیعی، مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: هدف از برگزاری این همایش، ترویج سنت حسنه وقف و برجسته نمودن نقش حوزه های علمیه در ترویج این سنت حسنه است.


وی با بیان اینکه وقف یکی از عوامل مهم در کاهش فقر، توزیع عادلانه ثروت و راهکاری مؤثر در پیشرفت اقتصادی جامعه است، اظهار داشت: کارها و اقدامات متفاوتی برای ترویج فرهنگ وقف در جامعه می توان انجام داد که تبیین این فرهنگ توسط علما و روحانیون بسیار مؤثر خواهد بود.


مدیرکل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: بیان و توصیه علما و مراجع و همچنین تریبون نماز های جمعه و جماعات از جمله موارد تاثیر گذار در امر ترویج فرهنگ وقف و مصداق امر به معروف است که قصد داریم با برگزاری چنین همایش هایی ضمن تعامل با حوزه های علمیه از ظرفیت این نهاد برای تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف بهره گیریم.


وی در ادامه سخنانش گفت: درهمایش توسعه فرهنگ وقف و حوزه های علمیه که در روز سه شنبه ۲۶ آذرماه در سالن دارالشفای حوزه علمیه قم برگزار می شود، آیت الله حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه کشور و حجت الاسلام و المسلمین محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.


ربیعی بیان کرد: در این همایش، نقش سنت حسنه وقف مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت و از دو تن از مراجع عظام تقلید، آیات عظام جوادی آملی و سبحانی به عنوان واقفین روحانی، تجلیل به عمل خواهد آمد.


وی یکی از دیگر از برنامه های این همایش را دیدار مسئولان سازمان اوقاف با مراجع عظام تقلید و بهره مندی از رهنمودهای این بزرگواران عنوان کرد و گفت: در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۶ و ۲۷ آذرماه مدیران و مسئولان اوقاف با حضرات آیات عظام صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، نوری همدانی، سبحانی، جوادی آملی و علوی گرگانی دیدار و از فعالیتها و عملکرد سازمان طی سال جاری گزارش خواهند داد.

مطالب مرتبط :
  1. مدیر دفتر برنامه ریزی و نظارت معاونت آموزشی حوزه علمیه: کاربردی سازی علوم انسانی باید ازبستر حوزه علمیه امکان پذیر باشد
  2. همایش زنان عاشورایی برگزار می شود
  3. حوزه علمیه در برهه‌ای تبدیل به دانشکده فقه و اصول شد/ آینده نظام منوط به موفقیت در تولید علم بومی است
  4. مدیر حوزه علمیه استان قم: فقط حوزه علمیه می تواند ضعف های علوم انسانی را برطرف کند
  5. نخستین یادواره شهدای قرآنی برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur