۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


دکتر ابراهیم علیپور دبیر اجرایی همایش بین­ المللی اندیشه‌های فلسفی استاد شهید مرتضی مطهری با اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت: کارهای این همایش از سال ۹۰ شروع شد و ۲ سال و نیم است که کار فشرده ای برای آن انجام داده ایم.


وی تصریح کرد: حدود ۵۰۰ چکیده مقاله و ۱۷۹ مقاله و ۲۵ مقاله سفارشی دریافت کرده ایم که تقریبا همه اساتید علوم عقلی و فلسفی برای این همایش مقاله داده اند. از جمله این اساتید دکتر عبدالرسول عبودیت، حجت الاسلام والمسلمین سید یدالله یزدان پناه و حجت الاسلام والمسلمین حسین زاده از قم و از تهران دکتر غفاری و … در این همایش شرکت دارند.


علیپور عنوان کرد: به زودی خبر کامل این همایش و اسامی سخنرانان در سایت همایش بارگذاری می شود. از اساتید خارجی هم تالیافرو و جیمز کلارک حضور دارند و در کل ۴۰ نفر از اساتید خارجی از ۵ قاره به این همایش دعوت شده اند.


وی بیان داشت: برنامه های مختلفی در این همایش داریم از جمله برگزاری پنل های تخصصی و علاوه بر آن میزگردهای تخصصی با حضور اساتید داخلی با خارجی از برنامه های جانبی ماست.


علیپور در پایان سخنانش گفت: این همایش از ۹ صبح چهارشنبه ۷ خردادماه آغاز می شود و دکتر علی لاریجانی سخنران افتتاحیه است. تا به حال هم سه پیش نشست  برای این همایش برگزار کرده ایم. با آیت الله مصباح همین دیروز دیدار داشتیم و هفته قبل هم با آیت الله جوادی آملی دیدار کردیم و قبل از این همایش هم یک نشست خبری خواهبم داشت که جزئیات خبر همایش را در آن بازگو می کنیم.

مطالب مرتبط :
  1. تمدید مهلت ارسال مقاله به همایش بین المللی اندیشه های فلسفی شهید مطهری
  2. اولین همایش بین‌المللی مطالعه علمی ایثار و شهادت برگزار می شود
  3. مبانی فلسفی شهید مطهری متقن و مستحکم است و به سادگی قابل ابطال نیست/ مروری بر کتاب نظریه فرهنگی استاد مطهری
  4. دومین همایش بین المللی فلسفه دین معاصر برگزار می شود
  5. نخستین پیش همایش بین المللی فلسفه دین برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur