۲۰ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، اولین همایش «اقتصاد بدون ربا» به همت گروه اقتصاد پاک و با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه تهران، با حضور دکتر توتونچیان و حجت‌الاسلام​ والمسلمین ​دکتر مصباحی‌مقدم، ۲۲ مهرماه در دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران برگزار می‌شود.


این همایش به همت گروه «اقتصاد پاک» و با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه تهران از ساعت ۱۵ الی ۱۸ روز ۲۲ مهرماه در تالار جوزی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.


دکتر توتونچیان از سخنرانان این همایش، استاد دانشگاه الزهرا(س)، عضو تیم نگارنده قانون بانکدرای بدون ربا در سال ۶۲ و برنده کتاب سال جمهوری اسلامی برای کتاب «پول و بانکداری اسلامی و مقایسه آن با نظام سرمایه‌داری» و همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مصباحی‌مقدم، اقتصاددان و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی است.


در این همایش علاوه بر سخنرانی اساتید حوزه اقتصاد، مستند «فاکتور صوری» در حوزه بانکداری بدون ربا با همکاری مرکز سفیرفیلم سازنده اثر به نمایش درخواهد آمد.


مقالات ارسال شده به همایش اقتصاد بدون ربا توسط موسسه ایتان و همچنین جمعی از فارغ التحصیلان اقتصادی دانشگاه صنعتی شریف داوری شده است و به مقالات برتر جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

مطالب مرتبط :
  1. نخستین همایش «اقتصاد بدون ربا» پانزدهم مهرماه برگزار می‌شود
  2. هفتمین پیش‌ همایش از «همایش بین‌المللی اندیشه‌های علامه طباطبایی در تفسیر المیزان» برگزار می شود
  3. همایش جایگاه عدالت در تفسیر قواعد و مقررات حقوقی برگزار می شود
  4. اولین همایش بین‌المللی مطالعه علمی ایثار و شهادت برگزار می شود
  5. نخستین پیش نشست همایش ملی فقه هسته ای برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur