۶ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، قرار است ستاد سیاستگزاری این همایش در محل دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبایی(ره) برگزار شود. این ستاد متشکل از مدیر گروه معرفت‌شناسی پژوهشگاه، مدیر گروه فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی، مدیر گروه قرآن پژوهی پژوهشگاه و مدیر گروه علوم قرآنی دانشگاه علامه طباطبایی خواهد بود.


همایش ملی «قرآن و معرفت‌شناسی» با اهدافی چون استخراج مباحث معرفت‌شناختی از قرآن کریم؛ عرضه‌ی نظرات جدید معرفت‌شناختی به قرآن و اخذ نظر و پاسخ قرآن کریم؛ نقد مبانی معرفت‌شناسی غرب بر مبنای تعالیم قرآنی؛ و بهره‌گیری از آموزه‌های معرفتی قرآن در اصلاح و توسعه‌ی معرفت‌شناسی اسلامی، و سخنرانی آقایان آیت‌الله علی‌اکبر رشاد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر علیرضا قائمی‌نیا (دبیر علمی همایش) و برخی از اساتید فلسفه و علوم قرآنی دانشگاه علاه طباطبایی برگزار خواهد شد.


علاوه بر سخنرانی‌های فوق و برگزاری میزگرد علمی، مقالاتی چون «الگوی تفکر قرآنی براساس معناشناسی همزمانی» از هادی صادقی و شعبان نصرتی، «تعریف در قرآن کریم» از مسعود اسماعیلی، «ارزش‌سنجی معرفتی در قرآن کریم» از غلامحسین جوادپور، «بررسی جایگاه معرفت‌شناختی حس از دیدگاه قرآن» از حسن عابدی و … ارائه خواهند شد.

مطالب مرتبط :
  1. کتاب قرآن و معرفت شناسی منتشر شد/ ارزش سنجی معرفتی در قرآن کریم
  2. هفتمین پیش‌ همایش از «همایش بین‌المللی اندیشه‌های علامه طباطبایی در تفسیر المیزان» برگزار می شود
  3. جامعه شناسی معرفت همان جامعه شناسی شناخت است/معرفت امری نسبی است
  4. همایش آموزه های رضوی در کتاب عوالم العلوم برگزار می ­شود
  5. همایش جایگاه عدالت در تفسیر قواعد و مقررات حقوقی برگزار می شود

پارک علم و فناوری قم

zohur