۲۶ فروردین ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، « جی. ام. مسلمین» رئیس دانشکده فقه و حقوق دانشگاه شریف هدایت الله اندونزی با بیان این مطلب در دیدار با  «حجت الله ابراهیمیان» رایزن فرهنگی کشورمان اظهار داشت: اموری وجود داردکه برای نخبگان ما سؤال برانگیز است و ما مایل هستیم با حضور نماینده ایران در محافل علمی ما، این شبهات مطرح و پاسخ داده شود.


رئیس دانشگاه شریف هدایت الله چرایی اعتقاد به تفاوت زن و مرد ، مشروعیت نکاح موقت و غیره را از جمله شبهات نخبگان کشورش بر شمرد.


رایزن فرهنگی ایران در پاسخی به برخی از شبهات گفت: بسیاری از شبهات را دشمنان برای ایجاد اختلاف مطرح می‌کنند. دشمنان هیچگاه مایل نیستند که اسلام ناب محمدی ترویج شود امّا در عوض هزینه‌های هنگفتی صرف ترویج اسلام القاعده و تکفیری می‌ کنند.


ابراهیمیان افزود: مذهب جعفری اثنا عشری دارای عقبه علمی متقن است و برای احکام فقهی و حقوقی؛ منطقی چه در موضوع تفاوت زن و مرد، یا نکاح متعه یا حتی فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای از کتاب، سنت و عقل را مطرح می‌کند.


وی همچنین یادآور شد: رهبر فقیه ما، در فتوایی اهانت به صحابه را حرام اعلام کردند. این نشان می‌دهد که ما هیچگاه نمی‌خواهیم به اختلاف شیعه و سنی دامن بزنیم. لذا، این دشمنان هستند که موضوع تفرقه را مطرح می‌کنند و حتی برادران اهل سنت ما در ایران با آرامش و آسایش کامل و بدون هیچ مشکلی به سر می‌برند آن‌ها با ۹۰ درصد از سایر ایرانیان که دارای مذهب جعفری اثنا عشری هستند زندگی مسالمت آمیزی دارند.


در پایان این دیدار، رئیس دانشکده فقه و حقوق اندونزی از رایزن فرهنگی ایران دعوت کرد تا به عنوان سخنران، در همایش«چگونگی اجرای شریعت اسلامی در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران» شرکت کند.

مطالب مرتبط :
  1. آشنایی با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
  2. همایش گرامیداشت هزاره تألیف «قانون» برگزار می شود
  3. مطابق قانون اساسی حکومت نقش راهبری فرهنگ را به عهده دارد
  4. همایش هزاره نگارش «قانون» برگزار می شود/تجلیل از مترجم قانون به فارسی
  5. کارآمدی شریعت اسلامی در مقام مرجع قوانین بررسی و مکتوب شد/ منبع قانون در فقه اسلام

پارک علم و فناوری قم

zohur