۱۱ مرداد ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، گروه فبک پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، هفتمین نشست از سلسله نشستهای ماهانه “هم‌اندیشی مخاطبان و فعالان فلسفه برای کودکان و نوجوانان” را  با موضوع: هنر در برنامه آموزش تفکر فلسفی و با سخنرانی دکتر محمدرضا سوداگر، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار خواهد کرد.


برنامه آموزش تفکر فلسفی نیازمند واسطه هایی تسهیل گر است تا امور انتزاعی را برای کودکان قابل لمس نماید لذا برای ارتباط مناسبتر با آنان، هنر مدعی این امر است. بر این مبنا هنر به عنوان یک تسهیل گر ارتباطی در برنامه آموزش تفکر فلسفی  می تواند ایفای نقش نماید.


در این کارگاه سعی بر آن است تا با ارائه یک نمونه از تجربیات کارگاهی، شیوه این تسهیل گری مورد بررسی و نقد قرار گیرد. این برنامه  به ترتیب در سه بخش کارگاه عملی،  تبیین مبانی نظری بخش کارگاهی و نقد و بررسی کار انجام شده، با مشارکت حاضران در جلسه برگزار خواهد شد.


گروه فبک از کلیه مربیان، فعالین و علاقمندان حوزه فلسفه برای کودکان، روانشناسی، فلسفه و همچنین معلمین مدارس برای شرکت  در این نشست که ۴ شهریورماه از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۶:۳۰ در سالن حکمت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار خواهد شد دعوت کرده است.


علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند  با شماره تلفن ۸۸۰۴۶۸۹۱ – ۰۲۱  الی ۳ داخلی ۲۶۴  و یا آدرس ایمیل fabak_g@yahoo.com  تماس حاصل کنند.


این نشست در بزرگراه کردستان، نبش خیابان ۶۴ غربی، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، طبقه همکف، سالن حکمت برگزار می شود.

مطالب مرتبط :
  1. «هم‌اندیشی مخاطبان و فعالان فلسفه برای کودکان و نوجوانان» برگزار می شود
  2. سومین نشست هم اندیشی مخاطبان و فعالان فلسفه برای کودکان برگزار می شود
  3. برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی در تهران/ برپایی اولین هم اندیشی فعالان آموزش فلسفه برای کودکان
  4. کندوکاو فلسفی برای کودکان و نوجوانان
  5. تدوین مجموعه ۱۲ جلدی تربیت مربی فلسفه برای کودکان/ کودکان فیلسوف بالذات هستند

پارک علم و فناوری قم

zohur