۱۷ فروردین ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، محمدتقی میرزاجانی مسئول دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان شورای عالی قرآن با اعلام این خبر گفت: این دوره به منظور ارزیابی دقیق‌تر، ارائه آموزش تخصصی و آماده‌سازی قراء و حفاظ شرکت‌کننده و در نهایت انتخاب شایسته نمایندگان جمهوری اسلامی ایران جهت اعزام به مسابقات بین المللی برگزار می‌شود.


وی افزود: این دوره با حضور اساتید برجسته قرائت و حفظ قرآن کریم توسط سازمان اوقاف و امور خیریه و دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم برگزار می‌شود.


میرزاجانی تصریح کرد : در این دوره ۲۶ نفر از برگزیدگان رشته‌های قرائت تحقیق، حفظ کل و حفظ ۲۰ جزء قرآن کریم در دو مقطع بزرگسالان و شکوفه‌ها حضور خواهند داشت. در کنار جلسات نقد و تحلیل تلاوت و ارائه مطالب تخصصی، کارگاه ضبط تلاوت در استودیوی شورای عالی قرآن هم در این برنامه سه روزه پیش‌بینی شده است.


مسئول دبیرخانه کمیته اعزام و دعوت از قاریان در مورد اساتید حاضر در این اردو گفت: حجت الاسلام محمد حاج‌ابوالقاسم، حجت الاسلام محمدرضا شهیدی‌پور، احمد ابوالقاسمی، غلامرضا شاه‌میوه اصفهانی، دکتر محمدرضا ستوده‌نیا، محمود لطفی‌نیا، سیدجواد سادات فاطمی، عباس امام‌جمعه، حسن ربیعیان، معتز آقایی، دکتر جواد مسگری، دکتر مهدی دغاغله، علی‌اکبر ملکشاهی، مسعود عنایتی‌مقدم، جهانبخش فرجی، بهروز یاری‌گل و دکتر سعید رحمانی در این دوره حضور خواهند یافت.


با جمع‌بندی نهایی نتایج این اردو و طرح آن در جلسه کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن، نمایندگان کشورمان جهت حضور در مسابقات بین‌المللی سال جاری تعیین خواهند شد.


اخبار و گزارش‌های تصویری این دوره بر روی سایت کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم به نشانی www.alqari.ir منعکس خواهد شد.

مطالب مرتبط :
  1. اعزام قاریان به حج ۹۲ / برگزاری آزمون حج از ۸ تا ۱۰ تیرماه
  2. مراسم اختتامیه سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن برگزار می شود
  3. هفتمین جشنواره بین المللی فارابی با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود
  4. نماینده ایران مقام اول مسابقات بین‌المللی قرآن تونس را کسب کرد
  5. مسابقات ملی قرآن برگزار می شود/ شیراز میزبان بزرگترین رویداد قرآنی کشور

پارک علم و فناوری قم

zohur