۲۲ تیر ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، حسن نوراللهی معاون بخش نوجوانی بهار شکوفایی گفت: بخش نوجوان شامل ۱۶ غرفه از جمله دشمن شناسی، احکام کاربردی، خلاقیت و بازی های رایانه ای و بخش مجزایی به نام قله‌های افتخار و هدایای نفیس برای دو گروه دختران و پسران است که در ایام برگزاری نمایشگاه قرآن میزبان نوحوانان و کودکان بازدید کننده است.


وی با بیان اینکه بخش نوجوانی بهار شکوفایی، امسال با رویکردی متفاوت نسبت به سال گذشته خدمات ارزنده ای به نوجوانان در این بخش می دهد ، افزود: با توجه به اینکه نوجوانان در کنار نیازهای دینی و مذهبی به سرگرمی نیاز دارند سعی کردیم امسال در کنار آموزش احکام کاربردی به صورت عملی بخشی را برای سرگرمی به نام بازی های رایانه ای راه اندازی کنیم. در این بخش، برای مقابله با بازی های رایانه ای ضدارزشی و مخرب بازیهای ملی اسلامی از جمله حماسه الوتان، لطفعلی خان زند، شکست حصر آبادان، لیگ برتر، مبارزه با خلیج عدن جایگزین کردیم.


نوراللهی افزود: در بخش احکام کاربردی، کارشناسان دینی به نوجوانان احکام شرعی را از جمله نماز، طهارت، روزه و تیمم به صورت عملی در قالب مسابقه آموزش داده می شود.


معاون بخش نوجوانی بهار شکوفایی افزود: با توجه به اینکه نقطه اعتیاد و شروع آن در سن نوجوانی اتفاق می افتد در بخش دشمن شناسی به آگاهی سازی نوجوانان درباره خطرات ناشی از مصرف مواد مخدر ، گرایش به فرقه های نوظهور و موسیقی های ناهنجار و مخرب خدمات و مشاوره داده می شود. همچنین در بخش دشمن شناسی نوجوانان با دشمنان دین اسلام از منظر قرآن از صدر اسلام تا به امروز در عرصه بین المللی آشنا می شوند.


نوراللهی تصریح کرد: در بخش خلاقیت نیز نوجوانان را با هنر معرق کاری، خوشنویسی، نقاشی آشنا می کنیم و والدین نوجوانان در بخش محصولات فرهنگی می توانند گلچینی از کتابهای آموزشی مخصوص دوره نوجوانی را دریافت کنند.

مطالب مرتبط :
  1. نمایشگاه "تجلّی احکام ناب" برگزار می شود
  2. افتتاح نمایشگاه قرآن با احمدی نژاد و اختتامیه آن با روحانی/ نمایشگاه قرآن پیوند دولت دهم و یازدهم
  3. نخستین دستاورد نمایشگاه ملی سبک زندگی اسلامی به بار نشست؛ ۲۳۰میلیون مسافر اتوبوس از آموزه‌های تصویری قرآن بهره‌مند می‌شوند
  4. کندوکاو فلسفی برای کودکان و نوجوانان
  5. چرا نوجوانان دچار احساس ناکامی می شوند/ راه درمان و از بین بردن ناکامی

پارک علم و فناوری قم

zohur