۲۰ فروردین ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، مراسم افتتاحیه هفتمین دوره اردوی آمادگی قاریان و حافظان ممتاز کشور جهت اعزام به مسابقات بین المللی با حضور ۲۶ نفر از برگزیدگان رشته‌های قرائت تحقیق، حفظ کل و حفظ ۲۰ جزء قرآن کریم در دو مقطع بزرگسالان و شکوفه‌ها ، از امروز ۲۰ فروردین ماه به مدت سه روز آغاز به کار کرد.


ولی یاراحمدی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام اینکه مسابقات قرآنی در تمام ابعاد باید رشد پیدا کند ، افزود: مسابقات سراسری قرآن به عنوان بزرگترین رویداد قرآنی کشور سهم بسیار بالایی در میان جامعه قرآنی پیدا کرده است و به اذعان بسیاری در روند آموزش قرائت و حفظ نیز در کشور بسیار تاثیرگذار است.


وی با اشاره به تغییرات کیفی مسابقات سراسری قرآن کریم ، گفت: حذف مسابقات منطقه ای، فراهم سازی امکان شرکت تمامی علاقه مندان و سه مرحله ای برگزار کردن مسابقات نهایی از جمله تغییرات صورت گرفته در راستای کیفی سازی مسابقات سراسری قرآن در دوره اخیر است.


رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه مسابقات سراسری قرآن باید به عنوان مهمترین رویداد قرآنی کشور موج آفرین باشد ، افزود: باید فضای استان میزبان و تمام مسئولان استانی آن به تبع برگزاری مسابقات قرآن ، شوری قرآنی پیدا کند که امسال در استان فارس و شهر شیراز به واسطه برگزاری نمایشگاه بزرگ قرآنی و برپایی ۱۵۰محفل قرآنی این فضای قرآنی را شاهد بودیم.


وی با اعلام اینکه یکی از ابعاد مسابقات قرآن و حضور قاریان برتر پس از برگزاری در مسابقات بین المللی یک تبلیغ برای شیعه و جمهوری اسلامی است ، خاطر نشان کرد: نمایندگان جمهوری اسلامی ایران با توجه به برخورداری از رهبری قرآنی و شهیدان به عنوان عاملان اصلی قرآن باید در مسابقات بین المللی سایر کشور ها بهترین عملکرد و نتجیه را داشته باشندزیرا ایران اسلامی در عمل به فرامین و قوانین قرآنی از سایر کشورها جلوتر است.


رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان، برگزاری این اردو را نشانی از همراهی و همدلی جامعه قرآنی کشور دانست که باید بیش از گذشته وجود داشته باشد.

مطالب مرتبط :
  1. نماینده ایران مقام اول مسابقات بین‌المللی قرآن تونس را کسب کرد
  2. مراسم اختتامیه سی امین دوره مسابقات بین المللی قرآن برگزار می شود
  3. مسابقات ملی قرآن برگزار می شود/ شیراز میزبان بزرگترین رویداد قرآنی کشور
  4. آغاز مسابقات قرآن ویژه برادران/ برنامه های آموزشی مسابقات سراسری قرآن کریم اعلام شد
  5. نشست خبری سی و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن فردا برگزار می‌شود

پارک علم و فناوری قم

zohur