۱۰ مرداد ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، سیدمحمد غرضی کاندیدای دوره یازدهم انتخابات ریاست جمهوری ایران در بازدید از بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت: در سال های گذشته در بحث فرهنگ سازی قرآن در جامعه توانسته ایم از نظر کمی، فیزیکی و نمایشگاهی رشد و بالندگی خوبی داشته باشیم اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب از نظر کیفی راه زیادی داریم.


به باور این کاندیدای دوره یازدهم انتخابات ریاست جمهوری انقلاب اسلامی بر مبنای فرهنگ قرآنی و آموزه های آن شکل گرفته است و باید بر همین اساس تمامی برنامه ها، رویدادها و فعالیت ها در کشور باید بر مبنای اصول قرآنی باشد.


به گفته غرضی در سال های گذشته اقدامات خوبی برای ترویج فرهنگ قرآنی در قالب نمایشگاه، همایش و سمینارها برگزار شده است اما این اقدامات کافی نیست و قرآن و اولویت های آن باید در راس برنامه ها قرار گیرد.


به باور وی راهکارهای مقابله با تمامی آسیب های اجتماعی مشکلات اقتصادی و مشکلات زندگی روزمره در قرآن وجود دارد و تنها کافی است برای پیدا کردن این راهکارها به کتاب الله مراجعه کنیم.


حضور این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در نمایشگاه با حاشیه های گوناگونی مانند استقبال مردم و جلسات پرسش و پاسخ درباره مسائل قرآنی، سیاسی و فرهنگی و اجتماعی با حضور غرضی و مردم قرآن دوست همراه بود.

مطالب مرتبط :
  1. اگر مفاهیم قرآن تبدیل به فرهنگ نشود نمی توانیم جامعه قرآنی داشته باشیم
  2. افتتاح نمایشگاه قرآن با احمدی نژاد و اختتامیه آن با روحانی/ نمایشگاه قرآن پیوند دولت دهم و یازدهم
  3. بخش مشاوره و گفتگوهای قرآنی نمایشگاه قرآن افتتاح می شود
  4. عرضه ۲۰۰ اثر مکتوب و نرم‌افزاری مرکز فرهنگ و معارف در نمایشگاه قرآن
  5. «پروژه ترادف در قرآن» تا نمایشگاه بین المللی قرآن در ماه رمضان چاپ می‌شود

پارک علم و فناوری قم

zohur