۳۱ تیر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین شیرمردی رئیس ستاد اقامه نماز جمعه صبح امروز ۳۱ تیرماه در نشست خبری با بیان اینکه هر زمان که عید سعید فطر اعلام شود آمادگی برپایی مراسم نماز عید فطر را داریم، گفت: از ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه صبح روز عید فطر درهای مصلی از سه ضلع شرقی، غربی و شمالی به روی نمازگزاران باز است و نماز به امامت مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای رأس ساعت هشت اقامه خواهد شد.


وی اظهارداشت: نماز عید سعید فطر به محض اعلام در روز سه شنبه ۷ مردادماه برگزار خواهد شد، ولی چنانچه از سوی ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری روز دوشنبه عید اعلام گردد این ستاد آمادگی برگزاری نماز را در روز دوشنبه خواهد داشت که این احتمال بسیار کم است.


شیرمردی افزود: اقامه نماز توسط مقام معظم رهبری ساعت ۸ صبح خواهد بود ولی دربهای مصلی تهران از ساعت ۴:۳۰ صبح به روی نماز گزاران باز و شروع برنامه ها از ساعت ۷ است. پس از اقامه نماز ۲ خطبه از مقام معظم رهبری خواهیم شنید، پس از آن پایان مراسم اعلام خواهد شد.


وی در خصوص پشتیبانی برگزاری نماز عید فطر گفت: ۱۳ کمیته که هر کدام وظیفه خاصی، در برگزاری هرچه باشکوهتر نماز عید فطر برعهده خواهند داشت؛ ازجمله کمیته ترافیک که مسئولیت آنرا سرهنگ حسینی برعهده دارد. این کمیته اطلاعات مربوط به ترافیک در روز عید را در روزهای آینده در رسانه ها به اطلاع همشهریان می رساند.


حجت الاسلام شیرمردی ضمن تشکر از نیروی انتظامی، سازمان زیباسازی شهرداری تهران، سازمان اتوبوسرانی و شرکت مترو تهران بزرگ اعلام کرد: در روز عید فطر هر سه دقیقه یک قطار شهری از مبادی مختلف به سمت مصلی امام خمینی(ره) حرکت دارد ضمن اینکه تعداد ۴۰۰۰ اتوبوس و BRT در مسیرهای منتهی به مصلی خدمات خواهند داد. بیش از ۴۵۰ دستگاه ون نمازگزاران را از ایستگاه های مترو و اتوبوس به محل برگزاری نماز هدایت خواهند کرد.


 وی افزود: ۴۰۰۰ نفر از خواهران و برادران در قالب کمیته انتظامات مسئولیت پذیرائی، هدایت خواهران و برادران را به محلهای مخصوص به عهده دارند. علاوه بر سازمانهای هلال احمر، آتش نشانی بیش از ۵۰ تا ۶۰ دستگاه اجرایی دیگر در برگزاری هرچه با شکوهتر نماز عید فطر همکاری می کنند.


وی در ادامه اظهارداشت: فتنه های امروز دنیای اسلام ساخته استکبار و شبکه های جاسوسی آنهاست و برگزاری و شرکت باشکوه در این نماز نشان دهنده چهره مهربان اسلام است که امروز در آفریقا، اروپا و عراق جنبه دیگری از اسلام را نشان می دهند.


وی در پایان سخنانش حملات رژیم صهیونیستی و حامیان آنها را محکوم کرد و گفت: پخش این نماز و بازپخش آن در رسانه ها نشان می دهد امت اسلامی کسانی هستند که در نماز عید شرکت و جنایات رژیم صهیونیستی و حامیان آنها را محکوم می کنند.  


یادآور می شود، نشست خبری ستاد برگزاری نماز عید فطر با حضور حجت الاسلام والمسلمین شیرمحمدی در محل ستاد نماز جمعه تهران برگزار شد.

مطالب مرتبط :
  1. نمازعید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلا اقامه می شود
  2. راهکار تشویق جوانان به اقامه نماز/ ایجاد بعد عاطفی برای اقامه نماز لازم است
  3. لزوم تکمیل پروژه مسکن مهر با ساخت مسجد/ تقدیر از ۱۰ دستگاه برتر اقامه‌ نماز
  4. وضعیت اقامه نماز در کشور مطلوب نیست/ بسیج پرچمدار نماز اول وقت باشد
  5. بازخوانی مطالبات و رهنمودهای قرآنی رهبر معظم انقلاب اسلامی

پارک علم و فناوری قم

zohur