۲۰ آبان ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش خبرگزار یمهر حجت الاسلام احمد شرفخانی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام این مطلب اظهار داشت: در راستای اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین خیراندیش، سوگواره بصیرت عاشورایی با حضور ۴۵۰۰ روحانی در بیش از دو هزار و ۹۸۰ بقعه متبرکه و امامزاده در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی برگزار خواهد شد.


وی قرائت زیارت عاشورا، مقتل خوانی، ذکر مصیبت امام حسین(ع) و یاران با وفایش، تعزیه و سخنرانی را از ویژه برنامه های مهم سوگواره بصیرت عاشورایی عنوان کرد و گفت: در این راستا، یکی از ویژه برنامه های مهم بصیرت عاشورایی، مراسم شب و روز تاسوعا و عاشورا است که در این ایام حزن و اندوه، با هماهنگی انجام شده، مراسم سوگواری در امامزادگان و بقاع متبرکه با مقتل خوانی، ذکر مصیبت، سخنرانی و برپایی خیمه های معرفت برگزار خواهد شد.


حجت الاسلام شرفخانی ادامه داد: در این زمینه برنامه ریزی لازم صورت گرفته است تا اقامه نماز ظهر و عصر روز تاسوعا و عاشورای حسینی در صحن آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه به صورت باشکوه و با حضور هیئت های عزاداری برگزار گردد.


معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف یکی دیگر از برنامه های مهم سوگواره بصیرت عاشورایی را برگزاری«شام غریبان» در امامزادگان و بقاع متبرکه اعلام کرد و گفت:برگزاری جلسات ختم قرآن و اجرای طرح حجاب و عفاف نیز یکی از ویژه برنامه های سازمان اوقاف و امور خیریه در ایام تاسوعا و عاشورا است.


معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف اطعام عزاداران اباعبدالله الحسین(ع) را در راستای اجرای نیات واقفین به عنوان مهم ترین برنامه سوگواره بصیرت عاشورایی در این ایام دانست و اضافه کرد: بیش از ۲۸ هزار موقوفه با نیت عزاداری و اطعام عزاداران در ایام تاسوعا و عاشورا در سطح کشور به ثبت رسیده است.


وی در پایان، برپایی خیمه های معرفت و ایستگاه های «همه واقف باشیم» را با حضور کارشناسان و مشاوران تخصصی وقف در ایام تاسوعا و عاشورا در سراسر کشور را  مهم ترین ویژه برنامه سوگواره بصیرت عاشورایی دانست و گفت: خیمه های معرفت و ایستگاه های « همه واقف باشیم» برای ایجاد وقف حسینی جهت تبیین و ترویج اهداف قیام سید الشهداء در اماکن عمومی ، امامزادگان و بقاع متبرکه سراسر کشور طی روزهای تاسوعا و عاشورا برپا خواهد شد.

مطالب مرتبط :
  1. برپایی نمایشگاه «پند سرخ تاریخ» در ۲ هزار امامزاده و بقاع متبرکه کشور
  2. سوگواره « بصیرت عاشورایی» در ۲۹۸۰ بقعه متبرکه و امامزاده کشور برگزار می شود
  3. سوگواره « بصیرت عاشورایی» در ۲۹۸۰ بقعه متبرکه و امامزاده کشور برگزار می شود
  4. دعای عرفه در بیش از ۲ هزار امامزاده و بقعه متبرکه کشور طنین انداز می شود
  5. طرح ضیافت الهی در ۲۰۰۰ امامزاده و بقعه متبرکه برگزار می‌شود

پارک علم و فناوری قم

zohur