۲۷ مهر ۱۳۹۳ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، در این نشست که با عنوان تخصصی ‌«زنان و توازن مشارکت‌های اقتصادی و استراتژی‌های جمعیتی» از ساعت ۸ تا ۱۶ روز دوشنبه ۲۸ مهر، در حسینیه‌ الزهرا (س) در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، برگزار خواهد شد، مباحثی همچون؛ «خانواده و نقش‌های تربیتی»، «زنان و استراتژی‌های جمعیتی»، «زنان، خانواده و اشتغال»، «زنان، مدیریت مصرف و تولید پایدار»، «زنان و حفظ فرهنگ ملل در فرایند جهانی شدن» و … به بحث گذاشته می‌شود.


با توجه به سوابق کشور چین در بهره‌برداری از توانمندی‌های زنان در حوزه‌ی اشتغال و استراتژی‌های جمعیتی، هدف از برگزاری این نشست، تعامل و گفت‌وگوی سازنده برای تبادل تجربیات، اعلام شده است.


یو هانگ کوئی، معاون سازمان زنان چین، سوئی وی یان، رییس بخش توسعه‌ زنان سازمان زنان چین، یانگ یانگ، رییس بخش غرب آسیا و آفریفا در بخش بین‌الملل و چانگ زی پینگ، مسئول دفتر سازمان زنان چین، اعضای هیأت چینی را تشکیل می‌دهند.


گفتنی است تعاملات فرهنگی فی مابین دو کشور در حوزه زنان دیر زمانی است که به همت رایزنی فرهنگی ایران در پکن برقرار شده و این سفر در راستای افزایش سطح این ارتباطات و در پاسخ به سفر هیات ایرانی صورت می گیرد.

 

مطالب مرتبط :
  1. نشست همگرایی علیه تروریسم و افراط گرایی در دانشگاه الزهرا(س) برگزار می شود
  2. نشست تخصصی پیامدهای فرهنگی اشتغال زنان برگزار می شود
  3. سازمان فرهنگ میزبان هیئت زنان اتریشی و سوئیسی فعال در عرصه گفتگوی ادیان
  4. برگزاری نشست جمعیت زنان مسلمان نواندیش به مناسبت روز جهانی صلح
  5. نشست "جایگاه زنان در اسلام و ایران"در قرقیزستان برگزار شد

پارک علم و فناوری قم

zohur