۱۳ بهمن ۱۳۹۲ موضوع: اخبار حوزه دین و اندیشه


به گزارش پارک علم و فناوری قم به نقل از مهر، در ادامه برگزاری سلسله نشستهای تفکر از نمای نزدیک، این بار در یازدهمین نشست، امیر رضایی و دکتر فرید خاتمی پیرامون واکاوی اندیشه های دکتر شریعتی در سه دهه سخن خواهد گفت.


سلسله نشستهای تفکر از نمای نزدیک که از تابستان ۱۳۹۰ آغاز شد، به صورت مداوم  و طی دو سال اخیر با بررسی آراء و اندیشه های متفکرانی نظیر امام موسی صدر، اقبال لاهوری، سید جمال الدین اسدآبادی و جلال آل احمد و  نیز گفتگوهایی پیرامون  «نقد غرب ـ بازگشت به خویشتن»، «شریعتی و جامعه شناسی» و «شریعتی و ادبیات» تداوم داشته است.


در این نشستها برخی از آثار شریعتی نظیر “حج” ، “میعاد با ابراهیم” و “شهادت” نیز توسط دکتر سوسن شریعتی و حجت الاسلام والمسلمین زائری، موضوع بحث و گفتگو بوده اند.


در یازدهمین نشست تفکر از نمای نزدیک امیر رضایی، جامعه شناس و مترجم بنام کشورمان سخنرانی خواهد کرد. وی یکی از نخستین  تدوین کنندگان مجموعه آثار دکترشریعتی در دهه ۶۰ بوده است. دکتر فرید خاتمی، دانش آموخته دانشگاه تربیت مدرس، دیگر سخنران یازدهمین نشست تفکر از نمای نزدیک خواهد بود که به تازگی از پایان نامه دکتری خود با عنوان « تبیین پرکسیس در اندیشه دکتر شریعتی» دفاع کرده است.


شهروندانِ علاقمند به شرکت در هشتمین نشست تفکر از نمای نزدیک می توانند از ساعت ۱۶ روز دوشنبه ۱۴ بهمن ماه به خانه موزه دکتر شریعتی واقع در خیابان جمالزاده شمالی، نرسیده به خیابان دکتر فاطمی غربی، کوچه نادر، پلاک ۹ مراجعه نمایند.


نمایشگاه عکس گذاره سی و چهار برپا می شود


نمایشگاه عکس گذارۀ سی و چهار همزمان با آغاز سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام دهه فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه در خانه موزه دکتر شریعتی برگزار می شود.


در این نمایشگاه که با مشارکت موسسه اطلاعات برپا می شود، برای نخستین بار تصاویری نمایشگاهی از عکسهای امام خمینی(ره)، دکتر علی شریعتی و دکتر محمد مصدق در جلوی پاساژی در خیابان شانزه لیزه تهران و تجمع مردم در مقابل این تصاویر، مراسمهای سالگرد دکتر شریعتی در مسجد ارک تهران دانشگاه تهران و در صحن حرم حضرت معصومه، صحنه ای از راهپیمایی اقشار مختلف مردم تهران به مناسبت روز اربعین حسینی در حالیکه تصاویری از دکتر علی شریعتی و امام خمینی(ره) در دست گرفته اند، به نمایش گذراده می شود.


درسال گذشته نیز همزمان با سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب نمایشگاه گذاره سی و سوم برگزار شد. شهروندان در این نمایشگاه به رویت سیر تطور و تحول طراحی پوسترها توسط هنرمندان و گرافیستها، پرداختند. تمبرهای یادگاری از دکتر شریعتی، شریعتی در نگاه مطبوعات و نشریات، تقویم شریعتی بخشی از پوسترهایی بود که در ابعاد آ۳ در معرض دید عموم قرار گرفت.


شهروندانِ علاقه مند به بازدید از آثار این نمایشگاه می توانند از ساعت ۸ تا ۱۹ روزهای ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه به خانه موزه دکتر شریعتی واقع در خیابان جمالزاده شمالی، نرسیده به خیابان دکتر فاطمی غربی، کوچه نادر، پلاک ۹ مراجعه نمایند.


علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره های ۶۶۹۴۵۱۵۱ و ۶۶۵۶۵۵۶۵ تماس بگیرند.

مطالب مرتبط :
  1. سوسن شریعتی از "حج" و "میعاد با ابراهیم" پدر می گوید
  2. نشست جایگاه زن در اندیشه و عمل امام موسی صدر برگزار می شود
  3. «شریعتی، دین و جامعه»/ شریعتی در معرفی اسلام خطاهای بنیادی دارد
  4. نشست "برهان وجودی در اندیشه اسلامی" برگزار می شود
  5. بررسی نگاه شریعتی به مدرنیته/ شریعتی رهبر آینده تفکر ایران است

پارک علم و فناوری قم

zohur